196 wniosków o przystąpieniu do egzaminu maturalnego w dodatkowym terminie

  • PAP
  • 8 czerwca 2020 - 14:35
196 wniosków o przystąpieniu do egzaminu maturalnego w dodatkowym terminie
Osoby, które są na kwarantannie napiszą egzamin w terminie dodatkowym w lipcu (fot. shutterstock.com)
Maturzysta, który nie przystąpił do egzaminu ze względów losowych bądź zdrowotnych, w tym również ze względu na kwarantannę, ma obowiązek złożyć wniosek o przystąpieniu do egzaminu w terminie dodatkowych. Takich wniosków na godz. 12 wpłynęło 196 - przekazał dyrektor CKE Marcin Smolik.

Podczas konferencji zapytano, czy wiadomo, ilu maturzystów nie stawiło się na egzamin ze względu na kwarantannę. "Maturzysta, który nie przystąpił dzisiaj do egzaminu ze względów losowych bądź zdrowotnych, w tym również ze względu na kwarantannę, ma obowiązek złożyć wniosek do dyrektora szkoły, który przesyła do dyrektora OKE tenże wniosek o przystąpieniu do egzaminu w terminie dodatkowych, takich wniosków na godz. 12 wpłynęło 196" - powiedział dyrektor Centralnej Komisji Egzaminacyjnej

"Nie widzimy jakiejś istotnej różnicy pomiędzy liczbą tych wniosków we wszystkich okręgowych komisjach za wyjątkiem OKE w Jaworznie, gdzie tych wniosków w stosunku do ubiegłego roku wpłynęło więcej - w ubiegłym roku to było 14, w tym roku to jest 43, w tym 36 wniosków osób, które są na kwarantannie" - dodał.

Podkreślił, że oznacza to, że osoby, które są na kwarantannie zostały w domu i napiszą egzamin w terminie dodatkowym w lipcu. "Nie grozi to żadnym opóźnieniu w wydaniu świadectwa dojrzałości" - zaznaczył Smolik.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!