200 miejsc w żłobkach dzięki "Maluchowi"

  • PAP
  • 23 kwietnia 2012 - 17:15
200 miejsc w żłobkach dzięki "Maluchowi"
Adobe Stock
Na Podkarpaciu powstanie ponad 200 nowych miejsc w żłobkach dzięki dotacjom z rządowego programu Maluch - poinformowała w poniedziałek rzeczniczka wojewody podkarpackiego Małgorzata Oczoś.

Dodała, że wnioski, które zaakceptowało już ministerstwo pracy i polityki społecznej złożyło pięć gmin: Ropczyce, Głogów Małopolski, Boguchwała, Świlcza, Tarnobrzeg. Łączna, wnioskowana kwota dotacji to prawie 2 mln zł.

Czytaj też: Przyszły budżet hojniejszy dla żłobków?

Najwyższa kwota dotacji - ponad 530 tys. zł - trafi do gminy Tarnobrzeg (zabierz głos/oceń prezydenta), która chce dostosować istniejący budynek przedszkola nr 9 na potrzeby żłobka. Ma powstać 80 nowych miejsc dla dzieci do lat 3. Natomiast 55 maluchów będzie mogło korzystać z opieki żłobka w Trzcianie, który chce wybudować gmina Świlcza. Na ten cel otrzyma ponad 500 tys. zł dotacji.

Z kolei gmina Boguchwała otrzyma dofinansowanie w wysokości ponad 460 tys. zł na zakup i wyposażenie pomieszczeń z przeznaczeniem na żłobek. Nowy żłobek powstanie również w Ropczycach. Na ten cel gmina dostanie ponad 400 tys. zł. Samorząd zakłada, że powstanie 31 nowych miejsc.

Ponad 62 tys. zł trafi do Głogowa Małopolskiego, samorząd gminy zamierza zaadoptować budynek w miejscowości Lipie na potrzeby żłobka, w którym ma powstać 12 nowych miejsc dla maluchów.

W ub. r. w województwie w ramach programu Maluch powstało prawie 300 nowych miejsc z żłobkach.

Program Maluch jest elementem polityki prorodzinnej rządu. Ma wspierać rodziny w opiece nad dziećmi do lat 3 m.in. przez dofinansowanie do tworzonych przez gminy miejsc opieki.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!