200 mln zł na odtwarzanie stołówek. Program „Posiłek w szkole i w domu” znów ruszył

  • pt
  • 28 czerwca 2022 - 09:54
200 mln zł na odtwarzanie stołówek. Program „Posiłek w szkole i w domu” znów ruszył
Wiceminister Dariusz Piontkowski zapowiada wsparcie finansowe na remonty i odtwarzanie stołówek (fot. pixabay)
Rozpoczęła się kolejna edycja programu „Posiłek w szkole i w domu”. 200 milionów złotych na trafić na remonty i przywracanie stołówek w szkołach.
  • Rządowy program dofinansowujący remonty i odtwarzanie stołówek zakłada przekazanie w ciągu 5 lat, 200 mln zł na ten cel.
  • Ministerstwo Edukacji i Nauki obsługuje moduł 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”.
  • Celem programu jest wsparcie organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków.

Wiceminister Dariusz Piontkowski zapowiada wsparcie finansowe na remonty i odtwarzanie stołówek w ramach programu „Posiłek w szkole i w domu”.

Czytaj: Kończy się rok szkolny 2021/2022. Edukacji potrzebny jest odpoczynek

- Rządowy program dofinansowujący remonty i odtwarzanie stołówek zakłada, że ciągu 5 lat przekażemy 200 mln zł na ten cel. W cyklu rocznym jest to 40 mln zł – mówił wiceminister Dariusz Piontkowski podczas konferencji prasowej.

Posiłek w szkole i w domu moduł 3

Ministerstwo Edukacji i Nauki obsługuje moduł 3 wieloletniego rządowego programu „Posiłek w szkole i w domu”. Inicjatywa jest skierowana do organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe, w tym szkoły artystyczne realizujące kształcenie ogólne w zakresie szkoły podstawowej. Zakłada obowiązkowy 20-procentowy wkład finansowy lub rzeczowy. Celem programu jest wsparcie organów prowadzących publiczne szkoły podstawowe w organizacji stołówek oraz miejsc spożywania posiłków.

W ramach modułu 3 programu „Posiłek w szkole i w domu” przewidziane jest:

  • doposażenie i poprawa standardu funkcjonujących stołówek lub doposażenie stołówek – maksymalna kwota wsparcia finansowego wynosi 80 tys. zł;
  • wsparcie w zakresie adaptacji i wyposażenia pomieszczeń przeznaczonych do spożywania posiłków – maksymalna kwota wsparcia finansowego wynosi 25 tys. zł.

W roku 2022 najwięcej wniosków w programie złożona w województwie podlaskim. O wsparcie dla 94 szkół podstawowych wnioskowały 54 organy prowadzące.

Maksymalną kwotę wsparcia na poprawę standardu funkcjonujących stołówek otrzymały szkoły w: Białymstoku, Juchnowcu i Sokółce. Ogółem wsparcie w wysokości 1 mln 147 tysięcy złotych otrzymało 10 organów prowadzących dla 17 placówek.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!