Partnerzy portalu

300 zł na wyprawkę szkolną. Można już składać wnioski

300 zł na wyprawkę szkolną. Można już składać wnioski
Marlena Maląg (fot. twitter.com/MarlenaMalag)
1 lipca ruszył nabór wniosków w ramach programu "Dobry start". To świadczenie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka. - W tym roku wnioski złożymy wyłącznie online - przypomina minister rodziny Marlena Maląg.

"Wakacje dopiero się zaczęły i mało kto myśli o powrocie do szkoły we wrześniu, ale przypominam, że już dzisiaj rozpoczyna się nabór wniosków w ramach programu "Dobry start". To świadczenie w wysokości 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka" - podkreśla szefowa MRiPS.

Przypomina, że w tym roku wnioski złożymy wyłącznie online. W tym celu możemy skorzystać z bankowości elektronicznej, portalu Empatia lub PUE ZUS. "To szybka i bezpieczna droga. Obsługą całego procesu zajmie się Zakład Ubezpieczeń Społecznych" - wskazuje minister.

Wnioski w ramach programu "Dobry start" można składać do 30 listopada br. "Nie warto jednak zwlekać - im szybciej złożymy wniosek, tym szybciej pieniądze trafią na konto" - dodaje Maląg.

Złożenie wniosku do końca sierpnia gwarantuje wypłatę świadczenia nie później niż do 30 września. Gdy wniosek zostanie złożony w kolejnych miesiącach, czyli we wrześniu, październiku lub listopadzie, to środki trafią do rodziny w ciągu 2 miesięcy od złożenia wniosku.

"Dobry start" to 300 zł rocznie na każde uczące się w szkole dziecko w wieku od 7. do 20. roku życia, a w przypadku osób z niepełnosprawnościami - do 24. roku życia. W 2020 r. wsparciem z programu objętych było 4,4 mln uczniów. Na świadczenia w ramach programu od początku jego funkcjonowania przeznaczono już 4,1 mld zł, ok. 1,4 mld zł rocznie.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!