90 proc. nauczycieli jest zaszczepionych

 • PAP/KO
 • 19 kwietnia 2021 - 13:50
90 proc. nauczycieli jest zaszczepionych
Niebawem zaszczepieni zostaną wszyscy pracownicy szkół - zapowiedziała w poniedziałek wiceminister edukacji i nauki (fot. AdamGuz/KPRM)
- Udało się dotąd zaszczepić 90 proc. nauczycieli. Teraz szczepienia będą powszechne, więc niebawem zaszczepieni zostaną już wszyscy pracownicy - powiedziała w poniedziałek wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek. Wyraziła też nadzieję, że niedługo uczniowie powrócą do szkół.

Wiceminister edukacji wspólnie z premierem Mateuszem Morawieckim odwiedziła Zespół Opieki Zdrowotnej w Bolesławcu.

Machałek podkreśliła, że ośrodek ten ma bardzo dobre wskaźniki, jeśli chodzi "o wychodzenie z covidu". "Co jest istotne, to 20 mln z pomocy rządowej tutaj trafiło i dzięki temu można było stworzyć szpital, który jest szalenie nowoczesny, który ma nowoczesną bazę diagnostyczną i świetną, nowoczesną bazę i instrumenty leczenia covidu" - wskazała Machałek, która jest także posłanką na Sejm z okręgu jeleniogórsko - legnickiego.

Kolejne roczniki powrócą do szkół?

Odnosząc się do kwestii szczepień wiceminister edukacji zwróciła uwagę, że udało się zaszczepić 90 proc. nauczycieli.

"Dzisiaj już te szczepienia będą populacyjne, powszechne, więc niebawem będą już wszyscy pracownicy zaszczepieni, dzięki czemu dziś mogły już wrócić do przeszkoli przedszkolaki. Cieszymy się z tego. Mam nadzieję, panie premierze, że będziemy się cieszyć też z powrotu kolejnych roczników do szkół" - powiedziała Machałek.

W zeszłym tygodniu Związek Nauczycielstwa Polskiego wystosował list do Ministerstwa Zdrowia w sprawie szczepień nauczycieli. Nauczyciele proszą m.in. o rozważenie, aby grupa ta nie była szczepiona preparatem stworzonym przez koncern AstraZeneca. Było to pokłosie informacji Europejskiej Agencji Leków (EMA) o tym, że istnieje związek pomiędzy szczepieniami tym preparatem a rzadkimi przypadkami problemów z krzepliwością krwi.

TAGI
KOMENTARZE14

 • Depopulacja trwa! 2021-04-24 22:56:11
  Nie otwierać szkół!i!
 • Depopulacja trwa! 2021-04-22 23:43:22
  Nie otwierać szkół!
 • Depopulacja trwa! 2021-04-22 23:42:40
  Otwarcie szkół = więcej zgonów. W szpitalach już jest selekcja kogo "opłaca" się ratować, a kogo nie. Otwieranie szkół to zbrodnia!!!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!