Partnerzy portalu

Była wioślarka Magdalena Fularczyk-Kozłowska twarzą akcji Sportowa Klasa

Była wioślarka Magdalena Fularczyk-Kozłowska twarzą akcji Sportowa Klasa
Uczestnictwo w programie jest bezpłatne (fot. MEiN)
Mistrzyni olimpijska z Rio de Janeiro w wioślarstwie Magdalena Fularczyk-Kozłowska w ramach akcji Sportowa Klasa chce wspierać nabór dla klas o profilu sportowym. Akcję wsparło Ministerstwo Edukacji i Nauki, które widzi w nim sposób na właściwy rozwój dzieci.
  • Projekt badawczy wsparcia naborów do klas o profilu sportowym ruszył w woj. kujawsko-pomorskim.
  • Założenia akcji opracowała Fundacja Aktywnego Rozwoju, której współzałożycielką jest wybitna polska sportsmenka Fularczyk-Kozłowska.
  • Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Dzieci po zakończeniu zajęć otrzymają specjalne pakiety sportowe.

"Przedsięwzięcie dostarczy rodzicom oraz nauczycielom odpowiedzi dotyczących rozwoju fizycznego dzieci. Progres w poszczególnych ćwiczeniach zachęci dzieci i rodziców do zapisów do klas sportowych. Chodzi o uczniów pierwszej i czwartej klasy szkoły podstawowej. W związku z tym bezpośrednimi uczestnikami projektu są dzieci z zerówek oraz trzecich klas szkół podstawowych" - podkreśla Fularczyk-Kozłowska.

Zajęcia sprawdzające i doskonalące ruszyły w stu grupach w całym woj. kujawsko-pomorskim. W placówkach, które biorą udział w akcji, odbędzie się osiem zajęć przez osiem tygodni.

Czytaj też: Kolejne szkoły objęte programem patronackim KGHM

"W trakcie zajęć wykonywany jest zestaw prostych, ale wymiernych ćwiczeń przygotowujących do testów sprawnościowych do klas sportowych, w tym m.in. udoskonalających szybkość, gibkość, skoczność, wytrzymałość i zwinność. Wykonanie każdego z przedstawionych w metodyce ćwiczeń przez wszystkich uczestników projektu ośmiokrotnie i w ciągu ośmiu tygodni pozwoli na określenie skali dokonywanego postępu" - wskazała mistrzyni olimpijska w wioślarstwie z Rio de Janeiro.

Instruktorzy pracujący teraz z dziećmi są już po szkoleniu w Instytucie Kultury Fizycznej Uniwersytetu Kazimierza Wielkiego w Bydgoszczy.

Czytaj też: Warsztaty w ramach Mobilnych Laboratoriów Przyszłości już w ponad 100 szkołach

"Jestem bardzo zadowolony, że ten projekt, który powinien znacząco usprawnić nabory do klas sportowych, wystartował w woj. kujawsko-pomorskim. Wiemy doskonale, jak ważny jest prawidłowy rozwój dziecka, zarówno psychiczny, umysłowy, jak i fizyczny. Jest na pewno duża szansa, że dzięki tym zajęciom, niejako testowym, uda się wychwycić sportowe talenty, a jednocześnie opracować na stałe dobry system weryfikacji przy naborze do klas sportowych" - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek, cytowany w komunikacie prasowym dotyczącym Sportowej Klasy.

Uczestnictwo w programie jest bezpłatne. Dzieci po zakończeniu zajęć otrzymają specjalne pakiety sportowe.

Projekt badawczy wsparcia naborów do klas o profilu sportowym Sportowa Klasa finansowany jest ze środków Ministerstwa Edukacji i Nauki w ramach programu Nauka dla Społeczeństwa.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!