Partnerzy portalu

Chełm. Radni wygaszają szkoły

Chełm. Radni wygaszają szkoły
Adobe Stock
Jedenastu radnych koalicji i jeden opozycji zadecydowało o podjęciu uchwał dotyczących wygaszania Szkoły Podstawowej nr 10 i Gimnazjum nr 3.
Przez cztery godziny trwała dyskusja radnych, rodziców, nauczycieli i władz miasta w sprawie wygaszania dwóch chełmskich szkół. Po raz kolejny swoje argumenty przedstawili rodzice uczniów SP nr 10 i Gimnazjum nr 3. W odpowiedzi usłyszeli wyjaśnienia dyrektora wydziału oświaty UM Augustyna Okońskiego i wiceprezydenta Stanisława Mościckiego.

Nie obyło się także bez problemów proceduralnych. W czasie głosowania nad wygaszeniem Gimnazjum nr 3 radni opozycji wyszli z sali obrad. W tej chwili nie było na sali kworum. Okazało się jednak, że wiceprzewodniczący Dariusz Grabczuk podniósł rękę przeciwko uchwale rady miasta.

W ten sposób przyczynił się do tego, że przewodniczący rady miasta Zygmunt Gardziński zadecydował o prawomocności głosowania. Radny Grabczuk był zaskoczony tą decyzją. Tłumaczył, że nie głosował, bo w tym czasie opuszczał posiedzenie. Dodatkowo radni opozycji twierdzili, że przewodniczący nie wypowiedział do końca formuły głosowania. Całą sytuację weryfikowano przy pomocy nagrań dziennikarzy.

- Szanując pana wiceprzewodniczącego i jego stanowisko, zarządzam reasumpcję głosowania (ponowne głosowanie)– stwierdził przewodniczący Gardziński.

W kolejnym głosowaniu ponownie opozycja opuściła salę posiedzeń. Pozostało na niej 11 radnych koalicji i ... radny z klubu PiS Longin Bożeński. dzięki temu na sali było 12 radnych a więc kworum potrzebne do przegłosowania uchwał.

Jedenastoma głosami za i jednym przeciw radni obie uchwały przyjęli.
TAGI
KOMENTARZE1

  • Eterno Vagabundo 2012-02-01 23:25:41
    Widać jak Władza głosuje, Że wcale blusa nie czuje, W tym co się dzieje dokoła. O zemstę do Nieba to woła !

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!