Czarnek: Jest szansa na powrót uczniów do szkół w maju

 • PAP/AT
 • 26 kwietnia 2021 - 08:15
Czarnek: Jest szansa na powrót uczniów do szkół w maju
Przemysław Czarnek (fot. twitter.com/MEiN_GOV_PL)
Dalszy powrót uczniów do szkół zależy od czynników pandemicznych. Jeśli dynamika spadkowa się utrzyma, to jest szansa na powrót wszystkich uczniów do nauki stacjonarnej – podkreślił minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister pytany w Programie I Polskiego Radia o to, jak w najbliższych tygodniach będzie wyglądać powrót kolejnych roczników uczniów do nauki stacjonarnej, odparł, że to "zależy od czynników pandemicznych, od tego, jak będzie się prezentowała krzywa spadkowa dynamiki koronawirusa".

"Ostatnie tygodnie napawały optymizmem, dlatego przez ostatnie tygodnie głosiłem tezę, że kwiecień jest tym miesiącem, w którym jest szansa przynajmniej na stopniowy powrót dzieci nauki stacjonarnej" - powiedział.

Wyraził nadzieję, że "odpowiedzialność społeczna będzie wykazywana przez nas również w następnych dniach, zwłaszcza w długim weekendzie majowym".

Czytaj też: Luzowanie obostrzeń. Rząd przedstawi plan

"I maj będzie z kolei miesiącem, gdy do nauki stacjonarnej wrócą wszyscy. Ale o tym, jak będzie dokładnie, jaki będzie harmonogram, będziemy decydować w najbliższych dniach" - zaznaczył.

Na pytanie, czy można przypuszczać, że również uczniowie szkół ponadpodstawowych powrócą do zajęć lekcyjnych, powiedział, że "to jest realne".

"Mogę przekazać informację, która jest od dawna taka sama. Zarówno panu premierowi, jak i panu ministrowi zdrowia, tak jak samo jak Ministerstwu Edukacji i Nauki, całemu rządowi, zależy, by uczniowie do nauki stacjonarnej wrócili jak najszybciej, jak to jest możliwe" - podkreślił.

"Widzimy, że trzecia fala powoli odpływa i dynamika spadkowa jest rzeczywiście mocniejsza, więc mamy wielką nadzieję, że właśnie w maju nastąpi powrót do nauki stacjonarnej wszystkich uczniów" - dodał.

TAGI
KOMENTARZE4

 • Rodzic 2021-04-26 20:40:38
  Doradca, uwaga, Depopulacja trwa to jedna i ta sama osoba, nawet wpisy jeden po drugim w różnych tematach, każdy może to sprawdzić 🤗 na szczęście nikt nie słucha szczekających psów. W maju szkoły będą otwarte na 100% ☺️ tak jak zapowiedział Pan minister. Młodsze dzieci i nauczyciele dla któryc...h uczeń jest najważniejszy już się cieszą z powrotu. Lenią którym zawsze jest źle i zawsze będą wyszukiwać problemy. Dedykuję hasło przewodnie pani Lempart 😎  rozwiń
 • Depopulacja trwa owszem 2021-04-26 20:14:14
  Ale jest inaczej niż propagandysta-terrorysta poniżej tutaj powiada, ludzie umierają z powodu zawałów, udarów, nowotworów, które nie były w porę diagnozowane, bo pierwszeństwo mieli ludzie w placówkach leczenia, którzy zarazili się wirusem grypopodobnym, wiele ludzkich istnień udałoby się uratować, ...gdyby nie uniemożliwiono lub utrudniono ludziom, którzy wymagali operacji, zabiegów, pilnego leczenia, nieszczęśnikom dopisywano do chorób/dolegliwości współistniejących covida jako przyczynę pogorszenia ich stanu zdrowia, a tym, którzy umarli także dopisywano covida by statystyki groźniej wyglądały( w 2020 roku na samego covida zmarło raptem 5000 osób), by stale utrzymywać społeczeństwo w psychozie strachu, paraliżu, lęku. Polityka obostrzeń, restrykcji, reżimów, lockdownów jest o kant czterech liter potłuc, wywołuje więcej depresji, stresu, zapaści gospodarczej i społecznej, a to wszystko pogarsza zdrowie ludzi. Długotrwałe zaś noszenie maseczek powoduje problemy z górnymi drogami oddechowymi( efekt wdychania własnych oparów CO2). I kolejna rzecz - szczepienia, one też zbiorą żniwo, wzrośnie liczba chorób z autoagresji, mogą być przypadki bezpłodności, więcej zgonów w wyniku udaru, większe ryzyko nowotworów, paraliże wybranych partii ciała. W ciągu kilku najbliższych lat wiele ludzi, którzy przyjęli szczepionki przekonają się czy warto było to zrobić, okaże się jeszcze ile tragedii, nieszczęść, ludzkiego cierpienia od tych szczepień eksperymentalnych będzie.  rozwiń
 • Depopulacja trwa! 2021-04-26 18:38:41
  Otwarcie szkół = więcej zgonów i większy zarobek dla zakładów pogrzebowych. Obecnie w szpitalach lekarze dokonują selekcji kogo "opłaca" się ratować, a kogo nie. Otwieranie szkół w obecnej sytuacji to skrajna nieodpowiedzialność i igranie z ludzkim życiem!!

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!