Czarnek: Nie ma szans na naukę zdalną

Czarnek: Nie ma szans na naukę zdalną
Uczniowie będą chodzić do szkół stacjonarnie - powiedział Przemysław Czarnek (fot. shutterstock)
Rząd chce utrzymać naukę stacjonarną. Dlatego w najbliższej przyszłości nie ma szans, byśmy systemowo kierowali dzieci i młodzież na naukę zdalną - powiedział minister nauki i edukacji Przemysław Czarnek.

"Dzieci chodzą i będą chodziły do szkół stacjonarnie. Dane z piątku (...) pokazują, że zaledwie 22 szkoły w Polsce w całości były przez tych kilkanaście dni na kwarantannie, a 22 tys. szkół pracowało normalnie, stacjonarnie. W 500 szkołach mieliśmy pojedyncze przypadki kierowania na naukę zdalną na kilkanaście dni, w związku z kwarantanną" - powiedział Czarnek w Sygnałach Dnia Polskiego Radia.

Minister zwrócił uwagę, że "w przytłaczjącej większości, w 98 proc. szkół., lekcje odbywały się normalnie". "I to się nie zmienia od prawie 1,5 miesiąca" - dodał.

"Nie ma szans w najbliższej przyszłości na to, żebyśmy systemowo dzieci znów przekazali rodzicom i zamknęli w czterech ścianach. Absolutnie nie ma na to szans. Dzieci i młodzież będą chodzili stacjonarnie do szkół" - zapewnił Czarnek.

"To nie jest kwestia tylko MEiN, to jest stanowisko ministra Adama Niedzielskiego (...) i pana premiera - całego rządu. Rząd chce utrzymać naukę stacjonarną" - podkreślił.

Ministerstwo Edukacji i Nauki, powołując się na dane od kuratorów, poinformowało w piątek, że w trybie stacjonarnym pracowało 99,7 proc. przedszkoli i placówek wychowania przedszkolnego, 97,5 proc. szkół podstawowych i 97,3 proc. ponadpodstawowych.

TAGI
KOMENTARZE6

  • Kasia 2021-10-11 16:04:27
    Do Mao: znów wpis nic nie wnoszący, jedyne co trzeba przyznać, że masz rację z trolami, pewnie dostało Ci się za małą aktywność od wujka zza wschodniej granicy. Sam pisałeś, że trollom płacą za wierszówke i każdy twój wpis to potwierdza. Nisko upadłeś dyrektorze bardzo nisko.
  • Mao 2021-10-11 15:42:14
    oj...oj..!! zapomniałem, że skierują do pracy troli, oni są na każde zawołanie i dobrze opłacani. Trol zna się na wszystkim. jak powiedział król z nowogrodzkiej .. nawet diabeł nas nie zatrzyma nawet jak zachoruja nauczyciele to bedzie nauka .. skieruja do pracy policjantów, działaczy PiS, alumn...ów seminarium no i WOT ..Ciemny lud uwierzy we wszystko!  rozwiń
  • Kasia 2021-10-11 15:27:51
    Do Mao: już bardziej ciemnego od ciebie się nie znajdzie. Nastepny raz okaże się, że nauczyciele nie w takiej ilości niezbędni. Akurat w czasie egzaminów zastąpili koledzy i koleżanki łamistrajki plus emeryci. Nie ma ludzi nie zastąpionych. A ty już masz ten oświecony pomysł, jak zróżnicować pensje ...nauczycieli którzy przykładają się do pracy od tych co się letnią? Czy tylko formułką kopiuj - wklej? To wszystko na co stać oświeconego dyrektora?  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!