Partnerzy portalu

Czarnek: nie spodziewałem się tak dużej kompromitacji ZNP

Czarnek: nie spodziewałem się tak dużej kompromitacji ZNP
Nie spodziewałem tak dużej kompromitacji Związku Nauczycielstwa Polskiego - powiedział minister Czarnek (Fot. PAP/Wojtek Jargiło)
Nie spodziewałem tak dużej kompromitacji Związku Nauczycielstwa Polskiego, to jest kompromitacja w biały dzień - powiedział w poniedziałek Baranowie (Lubelskie) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek odnosząc się do spotkania szefa PO Donalda Tuska z prezesem ZNP Sławomirem Broniarzem.

Podczas poniedziałkowego briefingu prasowego po otwarciu drogi w Baranowie minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek został poproszony o komentarz dotyczący spotkania lidera Platformy Obywatelskiej Donalda Tuska z delegacją Związku Nauczycielstwa Polskiego.

"Nie sądziłem, że dożyję takich czasów i potężnej kompromitacji tak dużej organizacji związkowej. Bo to, że pan Broniarz nie przychodzi na spotkanie do ministerstwa, tylko wysyła swoich zastępców, to ja rozumiem, jego sprawa. Dawno traktowałem go bardziej jako polityka lewicy, niż związkowca. Ale to, że dzisiaj postanowił zapisać Związek Nauczycielstwa Polskiego, oprócz lewicy, także do Platformy Obywatelskiej - to jest skandal w biały dzień, to skrajne upolitycznienie organizacji związkowej" - powiedział Czarnek.

Czytaj: Forum Związków Zawodowych po raz kolejny odrzuca propozycje MEiN

Dodał, że Broniarz odwołuje się do "jakiejś cudownej działalności Donalda Tuska". "Wstyd, to przecież wszyscy widzą" - powiedział.

"A przy tym podkreślanie zasług Donalda Tuska i Platformy Obywatelskiej za to, że na przykład od 2012 roku przez cztery lata waloryzacja wynagrodzeń nauczycielskich wynosiła zero proc., za to, że w ramach dwukrotnie powtarzanego programu doinformatyzowania szkół w Polsce do dzieci i młodzieży z programu Donalda Tuska trafiło zero laptopów, a z programów cyfryzacji skorzystało 1,4 proc. szkół" - podkreślił Czarnek.

"Ja się nie spodziewałem tak dużej kompromitacji Związku Nauczycielstwa Polskiego, bo to jest kompromitacja w biały dzień" - podsumował minister.

TAGI
KOMENTARZE3

  • olo 2021-11-14 17:16:38
    pan Broniarz nie przychodzi na spotkanie do ministerstwa, tylko wysyła swoich zastępców, to ja rozumiem, jego sprawa. Dawno traktowałem go bardziej jako polityka lewicy, niż związkowca. Ale to, że dzisiaj postanowił zapisać Związek Nauczycielstwa Polskiego, oprócz lewicy, także do Platformy Obywate...lskiej - to jest skandal w biały dzień, to skrajne upolitycznienie organizacji związkowej" - powiedział Czarnek. CZARNEK - JA CIEBIE NIEZBYT LUBIĘ BO NIE CHCESZ MI ODDAĆ MOJEJ EMERYTURY !!! ALE BRONIARZ POKAZAŁ KIM JEST I W TYM SIĘ Z TOBĄ ZGADZAM !!!  rozwiń
  • Bogdan 2021-11-09 20:36:34
    Największą kompromitacją jest, że ten osobnik został ministrem. Pasać krowy nie na salony.
  • Luiza 2021-11-08 21:25:38
    Broniarz już raz wciągnął nauczycieli w strajk polityczny, wyszli na tym jak Zagłoba na mydle.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!