Czarnek: Od września dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów

Czarnek: Od września dodatkowe zajęcia sportowe dla uczniów
Przemysław Czarnek (fot. twitter.com/MEiN_GOV_PL)
Wartość realizacji programu "Aktywny powrót do szkoły" w tym roku to 42 mln zł. Od kwietnia akademie wychowania fizycznego szkolić będą nauczycieli, a od września planowane jest uruchomienie dodatkowych zajęć sportowych dla uczniów - poinformował szef MEiN Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki zainaugurował program "Aktywny powrót do szkoły". Ma on pomóc uczniom w przywróceniu pełnej sprawności fizycznej po okresie nauki zdalnej. Poinformował, że na realizację programu od kwietnia do grudnia przeznaczone zostanie 42 mln zł.

"Niewątpliwie program będzie kontynuowany w latach następnych. Wszystko będzie zależało od tego, jakie będzie zainteresowanie" - zapowiedział minister.

Od kwietnia akademie wychowania fizycznego będą przeprowadzały szkolenia dla nauczycieli. Mają oni zdobyć dodatkową wiedzę o problemach, z jakimi dzieci będą się borykały po zakończeniu nauki zdalnej. Minister powiedział, że dzięki temu zajęcia wychowania fizycznego mają być lepiej wykorzystywane.

Z kolei od września ruszą dodatkowe zajęcia sportowe prowadzone przez nauczycieli, którzy ukończą szkolenia.

Szef MEiN przypomniał, że resort przygotowuje w sumie cztery programy wspierające uczniów po zakończeniu nauki zdalnej. Oprócz programu obejmującego zajęcia sportowe będą to również: wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, działania profilaktyczne dotyczące wad wzroku i pomoc w uzupełnieniu wiedzy.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!