Czarnek: Przeciwko koronawirusowi zaszczepiono ponad 400 tys. nauczycieli

Czarnek: Przeciwko koronawirusowi zaszczepiono ponad 400 tys. nauczycieli
W niektórych województwach zaszczepiono 100 proc. nauczycieli, którzy chcieli przyjąć zastrzyki. (fot. shutterstock)
Według stanu z piątku (5 marca) zaszczepiono przeciwko koronawirusowo zdecydowanie ponad 400 tys. nauczycieli na 590 tys. zarejestrowanych – poinformował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Dodał, że w sobotę i w niedzielę też szczepiono tę grupę zawodową.

Szefa resortu edukacji i nauki Przemysława Czarnka zapytano w poniedziałek w internetowej części wywiadu w Programie I Polskiego Radia o liczbę nauczycieli zaszczepionych przeciwko COVID-19.

"Według stanu na piątek, a przypomnijmy, że w weekend też szczepienia trwały, to było zdecydowanie ponad 400 tys. nauczycieli na 590 tys. zarejestrowanych, więc możemy mówić o tym, że już w piątek była to przytłaczająca większość nauczycieli zaszczepiona" - powiedział.

Dodał, że w sobotę i niedzielę również trwały szczepienia nauczycieli. "W związku z tym jesteśmy przekonani, że na chwilę obecną ponad 90 proc. nauczycieli jest już zaszczepionych" - podkreślił.

Według przekazanych przez Czarnka informacji w niektórych województwach zaszczepiono 100 proc. nauczycieli, którzy chcieli przyjąć zastrzyki.

"Zgodnie z tym co zapowiadaliśmy, w pierwszej dekadzie marca wszyscy powinni zostać zaszczepieni" - zapewnił.

Zapytany o to, co z nauczycielami, którzy nie zgłosili się do tej pory do szczepienia, a zmienią zdanie, minister stwierdził, że będą musieli poczekać na szczepienia w swoich grupach wiekowych.

"Na razie nie przewidujemy żadnego dodatkowego szczepienia, na razie przewidujemy w pewnej perspektywie czasowej, ale ciągle w grupie pierwszej, szczepienia pracowników administracji szkolnej" - powiedział.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!