Partnerzy portalu

Czarnek: tak się rozbudowuje małe miejscowości

Czarnek: tak się rozbudowuje małe miejscowości
Minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek (Fot. Facebook)
Jedziemy trasą dotrzymanego słowa. Tak się rozbudowuje małe miejscowości, niewielkie gminy – powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek na nagraniu pokazującym budowę przedszkola i żłobka dla 150 dzieci z gminy Zakrzówek w powiecie kraśnickim.

W niedzielę szef MEiN opublikował na swoim koncie na Twitterze nagranie, na którym stoi wraz z wójtem gminy Zakrzówek Józefem Potockim na tle będącego w budowie budynku przedszkola i żłobka.

"Jedziemy trasą dotrzymanego słowa (...). Z tyłu za nami budynek przedszkola i żłobka dla łącznie 150 dzieci. Budowa warta 12,5 mln zł, z czego 8,5 mln zł z Polskiego Ładu i 1,5 mln zł z Rządowego Funduszu Inwestycji Lokalnych. Tak się rozbudowuje małe miejscowości, niewielkie gminy takie jak Zakrzówek w powiecie kraśnickim" - mówił Czarnek.

Jak podkreślił, "tak dotrzymuje słowa Zjednoczona Prawica".

Wójt gminy Zakrzówek Józef Potocki podkreślił, że "gdyby nie środki rządowe, wsparcie rządu, nie moglibyśmy marzyć o takim przedszkolu, które od 30 lat jest potrzebne dla naszych dzieci".

"Dzięki tym środkom będziemy mogli zrealizować marzenia naszych dzieci i budować dobrą przyszłość mieszkańców gminy, szczególnie tych najmłodszych" - stwierdził.
TAGI
KOMENTARZE3

  • Zainteresowany 2023-06-06 05:57:07
    Dlaczego nie dotrzymał Pan słowa i nie przywrócił emerytur z art. 88 nauczycielom zatrudnionym przed 1999 rokiem? Nie jest Pan uczciwym człowiekiem. PS To co zaproponowano, to nie jest obiecane przywrócenie, a nieuczciwa propozycja.
  • 2023-06-05 08:40:27
    Do : jeszcze trzyma po weekendzie???? ☹️
  • 2023-06-04 19:42:51
    ja ciebie prosię - ty już nic wincej nie pij bo gadasz jak napity

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!