Czarnek o wynikach matur: Wypadły lepiej niż zeszłoroczne

Czarnek o wynikach matur: Wypadły lepiej niż zeszłoroczne
Przemysław Czarnek (fot. gov.pl)
Tegoroczne matury wypadły lepiej niż zeszłoroczne, ponieważ to był rok stacjonarny, maturzyści przygotowywali się do matur w szkołach, wraz ze swoimi nauczycielami - powiedział minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Czarnek podkreślił w PR24 , że choć "matura w każdym roku jest inna, bo inne są zadania i poziom trudności", to tegoroczne matury wypadły lepiej niż zeszłoroczne.

"Przewidywaliśmy to z dwóch powodów. Po pierwsze, to był rok stacjonarny. Maturzyści przygotowywali się do matur w szkołach, wraz ze swoimi nauczycielami, w normalnym trybie stacjonarnym. A wiemy, że poprzedni rok to był rok w większości w trybie zdalnym i, siłą rzeczy, to przygotowywanie się do matur spoczywało głównie na samych uczniach i ewentualnie korepetytorach" - ocenił.

Czytaj też: Ministerstwo i CKE ogłoszą wyniki matur

Zdaniem ministra edukacji i nauki, ten rok "był łatwiejszy pod tym względem". "Myślę, że to zaważyło na tym, że te matury wypadły lepiej" - zastrzegł.

Przypomniał, że tegoroczne matury odbywały się według reguł ustanowionych 16 grudnia 2020 r., które ograniczały zakres materiału koniecznego do zdania matury ze względu na pandemię koronawirusa i naukę zdalną. "Z tego powodu ten wynik jest inny niż dwa lata temu, ale lepszy niż rok temu" - dodał.

TAGI
KOMENTARZE1

  • J 2022-07-05 15:24:32
    "wypadły lepiej" bo obniżyli poziom, jak tak dalej będzie to na maturze będą kolorowanki.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!