Czarnek zaapelował by nie stresować uczniów przed powrotem do szkół

 • PAP
 • 11 maja 2021 - 14:25
Czarnek zaapelował by nie stresować uczniów przed powrotem do szkół
fot.shutterstock
- Chcemy w pierwszej kolejności odbudowywać wspólnotę i więzi pomiędzy uczniami oraz między uczniami a nauczycielami - powiedział we wtorek (11 maja) minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek. Jednocześnie zaapelował o to, żeby nie stresować uczniów przed powrotem do szkół.

Od 17 maja uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przejdą na naukę w tzw. systemie hybrydowym. Od 31 maja wszyscy uczniowie i słuchacze będą się już uczyć stacjonarnie w szkołach i placówkach.

Czytaj też: Luzowanie restrykcji 1 maja, 4 maja, 8 maja, 15 maja i 29 maja. Jakie obostrzenia zostaną zdjęte?

"Chcę odnieść się do pewnych informacji, które słyszymy w przestrzeni publicznej od jakiegoś czasu. Pragnę przypomnieć, że zaraz po wydaniu rozporządzenia dotyczącego powrotu dzieci do szkół, również tego hybrydowego, od 17 maja, zaapelowaliśmy do dyrektorów szkół i do nauczycieli, aby w pierwszej kolejności skupić się na odbudowie wspólnoty, na odbudowie więzi pomiędzy uczniami, ale także między uczniami i nauczycielami, oczywiście z zachowaniem wszystkich innych funkcji szkoły" - powiedział we wtorek szef MEiN Przemysław Czarnek.

Wyraził przekonanie, że nauczyciele właśnie temu poświęcą swoje działania po powrocie uczniów starszych roczników do szkoły. "Dlatego tym bardziej nie rozumiemy, dlaczego gdzieś w niektórych mediach liberalno-lewicowych próbuje się stresować uczniów przed powrotem do szkoły" - podkreślił.

"Chcemy, ażeby w pierwszej kolejności odbudowywać wspólnotę i więzi pomiędzy uczniami oraz między uczniami a nauczycielami, dlatego o to apelujemy. Proszę nie stresować uczniów przed powrotem do szkół, bo nie ma sensu się stresować. Uczniowie naprawdę tego powrotu od dawna oczekiwali. Ten powrót rzeczywiście będzie wielką przyjemnością. O to również się troszczymy" - przekonywał Czarnek.

Szef MEiN pytany o to, czy resort planuje zrewidować plany dotyczące przywracania nauki stacjonarnej, odpowiedział: "Nie, sytuacja pandemiczna zdaniem służb medycznych, sanitarnych i epidemiologicznych pozwala na stopniowy powrót do nauki stacjonarnej, także roczników starszych (...)" - powiedział. Dodał, że nauka stacjonarna jest zawsze lepsza niż zdalna.

TAGI
KOMENTARZE14

 • Rodzic 2021-05-13 19:15:10
  Do Doradca metodyczny: nie martw się, dyrektorzy pilnują procedur. Nie ty jesteś od tego 🤗. Dobrze by było gdybyś się z nimi zapoznała i nie pisała kolejny raz bzdur. Zresztą przecież nauczyciele napewno posłuchali twoich apeli i nie stawią się solidarnie w pracy 🤭 o ile jeszcze za są w Polsce i nie... wyjechali za twoją namową do Niemiec 😎🤓😎🤓😎  rozwiń
 • Doradca metodyczny 2021-05-13 18:53:17
  Nauczyciele " take it easy" w pełni znaczenia tego hasła. Klasa z 32 uczniami chcąc zachować dystans 1,5 m powinna uczyć się w sali gimnastycznej lub ogromnej auli. Należy dokładnie obliczyć ilość uczniów, aby dostosować ich liczbę do sali. W dużych miastach trzeba często podzielić uczni...ów na trzy grupy. Pilnujcie bardzo dokładnie zasad reżimu sanitarnego podanego szkołom przez MEN.  rozwiń
 • Kasia 2021-05-13 12:50:22
  Do Ewa: masz rację, za wysokie progi....

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!