Partnerzy portalu

Czy jest zagrożenie dla nauki stacjonarnej? Przemysław Czarnek zabiera głos

 • PAP
 • 4 listopada 2021 - 14:41
Czy jest zagrożenie dla nauki stacjonarnej? Przemysław Czarnek zabiera głos
Na konferencji prasowej minister powiedział, że stacjonarny tryb nauczania jest konieczny (fot.:PAP/Tomasz Wojtasik)
Służba zdrowia radzi sobie z czwartą falą koronawirusa; dopóki tak będzie to nie ma zagrożenia dla nauki stacjonarnej w szkołach – powiedział w czwartek w Kuźnicy Grabowskiej w Wielkopolsce podczas konferencji prasowej minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Szef MEiN gościł w czwartek w Muzeum Oświaty im. prof. M. Falskiego w Kuźnicy Grabowskiej (Wielkopolskie).

Na konferencji prasowej powiedział, że stacjonarny tryb nauczania jest konieczny "szczególnie po długim okresie nauki zdalnej, która była przykrą koniecznością" - oświadczył. Zdaniem Czarnka, jeżeli zostaną wprowadzone obostrzenia z uwagi na narastająca liczbę zakażeń, "to obostrzenia dotyczące szkół będą ostatnie" - zapewnił.

Minister zaapelował do niezaszczepionych nauczycieli i pracowników szkół, "żeby wykazali się rozsądkiem i przyjęli szczepionki".

"Ostatnio mieliśmy przypadki śmierci osób pracujących w szkołach a niezaszczepionych. Nie słyszałem o przypadkach śmierci osób zaszczepionych" - podkreślił.

Miejsce konferencji ministra w Muzeum Oświaty im. prof. M. Falskiego nie było przypadkowe, ponieważ to tu - autor polskiego elementarza prof. Falski - bardzo często bywał jako zięć Oxnerów, którzy zamieszkiwali w dworku - obecnie jest tu muzeum.

"I właśnie tu spod jego pióra wyszedł najpopularniejszy polski elementarz, z którego uczyły się czytać całe pokolenia Polaków" - powiedziała dyrektorka placówki Ewa Maląg.

W muzeum można zapoznać się z historią elementarza Falskiego, tworzonego m.in. w wersjach dla dzieci miejskich, wiejskich a nawet dla żołnierzy.

 

TAGI
KOMENTARZE20

 • miejcie świadomość 2021-11-06 22:44:29
  "Sąsiad doradcy" działa na na rzecz wzniecania konfliktów i podziałów w społeczeństwie, zatrudniony jest do uprawiania propagandy, manipulacji i socjotechniki na forum, siania lęku, psychozy, strachu i grozy. Jego celem jest destabilizacja kraju i jego obywateli i obrona paśnika lobbystów ...szczepiennych, korporacji, koncernów medyczno-farmaceutycznych oraz lobbystów cyfrowych, bezprzewodowych, bezgotówkowych, telekomunikacyjnych - bo tylko te grupy na "pandemii" się bogacą kosztem szkodzenia obywatelom w ich życiu i funkcjonowaniu. "Sąsiad doradcy" znany jest także jako m.in: "Mao" "Medyk" "Emeryt" "Doradca metodyczny" "Mama" "Intelektualista" "Student" "Młody" "Edukacja" "Edukator" "Nauczyciel" "Nauczycielka" i pod zapewne innymi nickami, które wymyśla celem zmylenia przeciwnika, buduje fałszywe narracje, sztuczne dialogi, fikcyjne poruszenie na forum.  rozwiń
 • Emeryt 2021-11-06 22:17:54
  Ten od elaboratów to PŁATNY TROLL, wynajęty na potrzeby tego portalu. Przepisuje z broszurki to, co mu brunatne koszule każą. Co z tą Polską, żeby tacy ciemniacy usiłowali manipulować społeczeństwem i doprowadzali do opóźniania likwidowania pandemii. Jak naród nie przejrzy na oczy, to za chwilę będ...zie gorzej niż było w komunie.  rozwiń
 • Do "Medyka" 2021-11-06 19:40:16
  "Ty od elaboratów, żeby już od 04:55:12 wypisywać takie długaśne komentarze," - kto i o jakiej godzinie pisze to sprawa indywidualna i jak długie komentarze. "chyba jesteś liderem wśród PŁATNYCH TROLLI." - nie kompromituj się już liderze wśród płatnych MANIPULATORÓW-PROPAGANDYSTÓ...W. "To co wypisujesz na mój temat mija się całkowicie z prawdą." - jasne, zaprzeczaj nieudolnie. "Piszę, bo mam wiedzę na temat szczepionek i jestem za szczepieniami." -nie masz żadnej wiedzy, natomiast za szczepieniami jesteś bo włazisz w cztery litery lobby szczepiennemu. "Piszę po to," - aby pisać i irytować ludzi. "aby czytelnicy mogli mieć do czynienia z inną opinią na ten temat też," - raczej, żeby mieli do czynienia z ordynarną propagandą, socjotechniką i manipulacją pandemiczno-covidową serwowaną przez ciebie raz po raz. "Niech przemyślą, sięgną po źródła naukowe i sami podejmą decyzję." - niech nie ulegają propagandom, manipulacjom i socjotechnikom pandemiczno-covidowym, "Tu nie chodzi ani o moją rację, ani o twoją," - to ty chcesz mieć słuszność i rację, nie zaprzeczaj. "tylko o nasze zdrowie i walkę z pandemią." - zdrowie jak było tak jest ważne, ale pandemii już nie ma, ale chce się ciągle wmawiać społeczeństwu, że ona jest i trwa.  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!