"Do wakacji nie pytamy!" Nauczyciele nagrali film dla uczniów

  • KO
  • 12 maja 2021 - 15:22
“Wracamy! Do wakacji nie pytamy”. Dyrektorzy i nauczyciele z kilkunastu szkół Dąbrowy Górniczej nagrali filmik na przywitanie uczniów po powrocie do nauki stacjonarnej.

Nagranie jednak rozpoczyna się groźnie. - Kochani uczniowie, nawet nie wiecie, jak za wami tęsknimy. Zrobimy mnóstwo klasówek, kartkówek, testów, sprawdzianów – mówi Tomasz Woźniak, szef Zespołu Szkół Ekonomicznych, ale zaraz uspokaja słowami "To tylko żart".

 - Szkoła nie istnieje bez uczniów, czekamy na wasz powrót. Cieszymy sie, że będziecie z nami, będziemy was wspierać, nie będziemy pytać - obiecują dąbrowscy nauczyciele w filmie. 

We wtorek apel o to, by nie stresować uczniów powrotem do szkół wystosował minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

- Chcemy, ażeby w pierwszej kolejności odbudowywać wspólnotę i więzi pomiędzy uczniami oraz między uczniami a nauczycielami, dlatego o to apelujemy. Proszę nie stresować uczniów przed powrotem do szkół, bo nie ma sensu się stresować. Uczniowie naprawdę tego powrotu od dawna oczekiwali. Ten powrót rzeczywiście będzie wielką przyjemnością. O to również się troszczymy - przekonywał Czarnek.

Czytaj też: Dyrektorzy szkół: dobrze, że dzieci wrócą do nauki stacjonarnej

Od 4 maja wrócili już o nauki w szkole uczniowie klas I-III szkół podstawowych. Od 17 maja uczniowie klas IV-VIII szkół podstawowych, szkół ponadpodstawowych, placówek kształcenia ustawicznego i centrów kształcenia zawodowego przejdą na naukę w systemie hybrydowym.

Od 31 maja planowany jest powrót do szkół wszystkich uczniów i słuchaczy w mury placówek edukacyjnych na zasadach obowiązujących przed epidemią.

TAGI
KOMENTARZE1

  • Rodzic 2021-05-13 20:24:32
    Dziękuję w imieniu swoim i dziecka.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!