Dobry start 2022. Od 1 lipca można wnioskować o 300 zł na wyprawkę szkolną

Dobry start 2022. Od 1 lipca można wnioskować o 300 zł na wyprawkę szkolną
Od 1 lipca rodzice będą mogli wnioskować o „Dobry start", czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia (fot. pixabay)
Wyprawka szkolna wypłacana jest raz w roku dla dzieci rozpoczynających rok szkolny, uczących się do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.
 • Każdego roku z „Dobrego startu" korzysta ok. 4,4 mln dzieci.
 • Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.
 • Do dyspozycji są trzy kanały elektroniczne – bankowość elektroniczna, PUE ZUS oraz portal Emp@tia MRiPS.

Wakacje dopiero się zaczęły, ale już za kilka dni – od 1 lipca rodzice będą mogli wnioskować o „Dobry start", czyli 300 zł na wyprawkę szkolną dla każdego ucznia.

Czytaj: Prezydent Katowic: zaszczyt goszczenia WUF11 to efekt transformacji, jaką przeszło miasto

-  Warto zrobić to jak najprędzej, żeby pieniądze trafiły na konta jeszcze przed 1 września. Dzięki temu powrót dzieci do szkół będzie łatwiejszy - mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

- Już w 2018 r. uruchomiliśmy program „Dobry start", którego celem jest odciążenie domowych budżetów rodzin z dziećmi w wieku szkolnym.  To 300 zł jednorazowego wsparcia na wyprawkę szkolną dla każdego uczącego się dziecka - mówi minister rodziny i polityki społecznej Marlena Maląg.

Wniosek na wyprawkę szkolną

Minister Maląg podkreśla, że chociaż wakacje dopiero się zaczęły, nabór wniosków o „Dobry start" rusza już za chwilę – w piątek 1 lipca.

Jak złożyć taki wniosek? To bardzo proste. Do dyspozycji są trzy kanały elektroniczne – bankowość elektroniczna, PUE ZUS oraz portal Emp@tia MRiPS.

Nie potrzeba żadnego zaświadczenia o dochodach – „Dobry start" przysługuje niezależnie od zarobków.

Świadczenie wypłacane jest raz w roku dla dzieci rozpoczynających rok szkolny, uczących się do ukończenia 20. roku życia, a w przypadku dzieci z niepełnosprawnościami – do ukończenia 24. roku życia.

Każdego roku z „Dobrego startu" korzysta ok. 4,4 mln dzieci. Łączna kwota wsparcia w latach 2018-2022 wyniesie ok. 6,65 mld zł.

TAGI
KOMENTARZE4

 • pracująca matka wariatka 2022-07-27 22:49:18
  Do qwerta: popieram w pełni.... 500- od podatku zamiast 500 + bez sensu :)
 • qwerta 2022-07-20 15:28:51
  Polityka prorodzinna i nierozleniwiająca powinna promować ludzi pracujących i wychowujących dzieci Każda rodzina posiadająca dzieci na utrzymaniu powinna być odciążana finansowo poprzez zmniejszanie pobieranych podatków w korelacji z liczbą dzieci i osiąganymi dochodami. Takie podejście dałoby szans...ę pracującym dorosłym na faktyczne ulgi a nierobom nie wypłacalibyśmy na piwo. Bardzo zamożnym 500 zł tez nie jest konieczne.  rozwiń
 • Rodzice 2022-07-03 09:23:12
  Do Anna: ktoś Ci zabrał należne wynagrodzenie? Zgłoś to do odpowiednich instytucji. Widać ,że nie masz dzieci, trzysta zł to nie dużo taka prawda . Ale zawsze coś więcej,poprzednie władze nie dbały o rodziny wcale.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!