Partnerzy portalu

Dodatkowa kasa dla stołecznych szkół

  • wer
  • 15 lutego 2012 - 18:59
Dodatkowa kasa dla stołecznych szkół
Adobe Stock
Rusza nowy projekt stołecznego biura edukacji - „Indywidualizacja procesu nauczania i wychowania uczniów klas I-III szkół podstawowych”. Dzięki dodatkowym środkom z Unii Europejskiej ponad 30 tys. warszawskich uczniów będzie mogło rozwinąć swoje zainteresowania.

Miasto dostało z Unii 17,1 mln zł na realizację ok. 300 tys. godzin, prowadzonych przez ok. 700 nauczycieli dla ponad 30 tys. uczniów. Jak informuje na swojej stronie magistrat zakłada się, że ok. 5 milionów z pozyskanej kwoty przeznaczone będzie na zakup dodatkowych pomocy dydaktycznych.

Szkoły otrzymane pieniądze mogą w zalezności od swoich potrzeb przeznaczyć na : zajęcia dodatkowe, będące kontynuacją indywidualizacji pracy z uczniem w ramach obowiązkowych zajęć edukacyjnych, wspierające indywidualizację procesu dydaktycznego, w zależności od rozpoznanych potrzeb uczniów klas I - III szkół podstawowych lub doposażenie bazy dydaktycznej szkoły w materiały dydaktyczne, wynikające z procesu indywidualizacji oraz specjalistyczny sprzęt.

- To są dodatkowe pieniądze, o wydaniu których decydują nauczyciele i dyrektorzy szkół, którzy widzą jakie potrzeby w danej szkole są najpilniejsze, na co należy zwrócić uwagę wyjaśnia Joanna Gospodarczyk, dyrektor biura edukacji warszawskiego magistratu (zabierz głos/oceń prezydent).

Programem objęte zostaną w szczególności dzieci szczególnie uzdolnione, chcące rozwijać swoje pasje i zainteresowania, ze specyficznymi trudnościami w uczeniu się, niepełnosprawne, z przewlekłymi chorobami, będące w sytuacji kryzysowej i traumatycznej i mające trudności w opanowaniu wymagań edukacyjnych bądź w nawiązywaniu relacji interpersonalnych.

Do projektu zgłosiło się łącznie 159 warszawskich szkół podstawowych ze wszystkich 18 dzielnic oraz 15 szkół specjalnych.

Planowany termin rozpoczęcia zajęć w szkołach to pierwsza połowa lutego 2012 r.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!