Partnerzy portalu

Dodatkowe podwyżki dla nauczycieli akademickich

Dodatkowe podwyżki dla nauczycieli akademickich
Od 1 października będą dodatkowe podwyżki dla nauczycieli akademickich (fot. freepik)
Od 1 października będą dodatkowe podwyżki dla nauczycieli akademickich. To kolejne kilkadziesiąt milionów złotych – przekazał minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

Minister edukacji i nauki pytany w RMF FM o podwyżki dla nauczycieli akademickich odpowiedział, że są one planowane od 1 października.

"To kolejne kilkadziesiąt milionów złotych z przeznaczaniem na podwyżki wynagrodzeń nauczycieli akademickich" - wyjaśnił. Dopytywany o konkretne liczby, odpowiedział, że resort pracuje nad uzgodnieniem ich ostatecznego kształtu.

Przekazał, że już teraz nauczyciele akademiccy dostali podwyżki. "W KUL otrzymaliśmy podwyżki z wyrównaniem od pierwszego stycznia" - poinformował.

Czytaj też: Dwa razy tyle, co inflacja. Takiej podwyżki oczekują nauczyciele

"To nie jest tak, że nie ma podwyżek na uczelniach wyższych. Są środki finansowe, które były przeznaczone na zwiększenie również dochodów i przychodów uczelni publicznych i one są wygospodarowane" - wyjaśnił. Dodał, że pod koniec ubiegłego roku z oszczędności budżetowych dla uczelni wyższych został przeznaczony miliard złotych.

W ubiegłym roku Ministerstwo Edukacji i Nauki przekazało uczelniom dodatkowy 1 mld zł na inwestycje w infrastrukturę badawczą i dydaktyczną.

Z noweli ustawy o szczególnych rozwiązaniach służących realizacji ustawy budżetowej na rok 2021 oraz ustawy o dochodach jednostek samorządu terytorialnego wynika, że w roku 2021 uczelnie publiczne, uczelnie uprawnione do dofinansowania na zasadach określonych dla uczelni publicznych oraz instytuty działające w ramach Sieci Badawczej Łukasiewicz, oprócz środków, o których mowa w ustawie o szkolnictwie wyższym, otrzymały w formie subwencji miliard złotych.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!