Partnerzy portalu

Dotacja dla szkolnictwa zawodowego

  • PAP
  • 21 marca 2012 - 12:34
Dotacja dla szkolnictwa zawodowego
Adobe Stock
W Gorzowie będzie realizowany projekt edukacyjny w zakresie szkolnictwa zawodowego „Aktywna młodość – pewniejsza przyszłość zawodowa”.
Obejmie 10 szkół kształcących młodzież w zawodzie. Celem projektu jest przygotowanie do pracy na rynku lokalnym wykwalifikowanych fachowców z różnych branż.

„Aktywna młodość – pewniejsza przyszłość zawodowa” to projekt przygotowany przez Wojewódzki Zakład Doskonalenia Zawodowego we współpracy z wydziałem edukacji gorzowskiego magistratu. Główny jego cel to wzmocnienie atrakcyjności i wzbogacenie oferty edukacyjnej gorzowskich szkół kształcących w zawodzie. Przedsięwzięcie obejmie 770 uczniów.

Projekt, którego wartość to ponad 1,9 mln zł, zostanie dofinansowany z funduszy unijnych w ramach Programu Operacyjnego Kapitał Ludzki – poinformowała rzecznik Urzędu Miasta Gorzów Wlkp. Anna Zaleska (zabierz głos/oceń prezydenta).

„Aktywna młodość – pewniejsza przyszłość zawodowa” potrwa od początku sierpnia 2012 roku do końca lipca 2014 r. Całkowita jego wartość to ponad 1,9 mln zł, w tym wkład własny niepieniężny miasta i zakładu doskonalenia zawodowego o wartości prawie 250 tys. zł – to koszty utrzymania sal i innych pomieszczeń, które będą wykorzystywane do realizacji projektu.

Kursy, szkolenia i praktyki zawodowe obejmą młodzież kształcącą się w zespołach szkół zawodowych funkcjonujących w Gorzowie. Skorzystają z nich zarówno uczniowie zawodówek jak i techników.

Młodzi ludzie będą mogli skorzystać z szerokiej oferty obejmującej m.in. kursy: glazurnika, operatora wózków, prawa jazdy, obsługi programów komputerowych, gastronomiczne, obsługi urządzeń elektrycznych czy kursy języków obcych.

Ponadto zostaną zorganizowane zajęcia wyrównawcze z matematyki i praktyki zawodowe w gorzowskich firmach. Wśród innych działań ujętych w projekcie znalazło się także doradztwo i opieka pedagogiczno-psychologiczna oraz doradztwo edukacyjno-zawodowe.

Na potrzeby realizacji projektu zostanie zakupionych 10 tablic interaktywnych z niezbędnym osprzętem oraz zostanie opłacone szkolenie nauczycieli dotyczące obsługi tego sprzętu.
TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!