Partnerzy portalu

Drożdżówki wracają do szkolnych sklepików. Na cześć ministra będą nosić nazwę radziwiłłówki

Drożdżówki wracają do szkolnych sklepików. Na cześć ministra będą nosić nazwę radziwiłłówki
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
W szkolnych sklepikach znów będzie można kupić drożdżówki, ale bez cukru. Zamiast niego będzie bezcukrowy farsz w różnych smakach. Piekarze tak są zachwyceni tym pomysłem, że chcą ochrzcić produkt nazwiskiem ministra zdrowia, który popiera pomysł.

- Obecny minister zdrowia profesjonalnie podszedł do tematu. Dlatego chcemy nazwać drożdżówkę od jego nazwiska - mówi Bronisław Wesołowski, prezes zarządu Rady Promocji Żywności Prozdrowotnej przy Stowarzyszeniu Naukowo-Technicznym Inżynierów i Techników Przemysłu Spożywczego (SITSpoż).

Czytaj też: Sklepiki szkolne, MEN, będą zmiany w przepisach dotyczących żywienia w szkołach

Chodzi o to, żeby cukier w produktach sprzedawanych w szkolnych sklepikach zastąpić owocowym farszem, w których zamiast cukru będą wykorzystane winogrona. To pomysł SITSpoż na to, by sprostać wymogom, jakie drożdżówkom przeznaczonym do sprzedaży w sklepikach szkolnych postawiło rozporządzenie ministra zdrowia przyjęte jeszcze w poprzedniej kadencji Sejmu - czytamy w Dzienniku Gazecie Prawnej.

Cały artykuł czytaj tutaj.

TAGI
KOMENTARZE3

  • uj9pu90 2016-01-27 10:20:38
    powinny nazywać się cukrzycówki, ciekawe czy p. minister swoim wnukom też daje taki syf
  • Nędzna Krysia 2016-01-27 09:44:41
    Do podpisałem: Widać jadły szajs w postaci tłuszczy przetworzonych. To pokazuje jaka jest świadomość w narodzie. Szajs z Biedry czy innych dyskontów najlepszy. Nie trzeba GMO żeby rozwalić zdrowie...
  • podpisałem 2016-01-26 23:04:51
    A kto je będzie sprzedawał, jak sklepiki padły i dzieciarnia biega na przerwach do Bied-rony?

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!