Partnerzy portalu

Dwie oświatowe sesje w Radomiu

  • PAP
  • 23 stycznia 2012 - 19:15
Dwie oświatowe sesje w Radomiu
Adobe Stock
Dwie nadzwyczajne sesje rady miasta dotyczące tego samego tematu - reorganizacji oświaty w Radomiu - odbędą się w następny poniedziałek. Jedną przewodniczący rady miejskiej zwołał na wniosek klubu radnych rządzącego w mieście PiS-u, drugą na wniosek opozycji.

Jak powiedział przewodniczący Rady Miejskiej w Radomiu Dariusz Wójcik (PiS), najpierw odbędzie się sesja, o której zwołanie wnioskowali w piątek radni PiS. Będzie ona dotyczyła problemów w radomskiej służbie zdrowia, m.in. pożyczki gminy dla miejskiego szpitala i braku kontraktu pogotowia ratunkowego z NFZ. Na koniec radni zajmą się planowanymi przez prezydenta miasta przekształceniami oświaty.

Po zakończeniu posiedzenia rozpocznie się druga sesja poświęcona wyłącznie reorganizacji w oświacie. Przewodniczący zwołał ją na prośbę radnych opozycyjnych (m.in. SLD i PO, Stowarzyszenie Radomianie Razem), którzy już w piątek mówili publicznie o swoich zamiarach; ich prośba trafiła do biura rady miejskiej dopiero w poniedziałek. Radnych opozycji ubiegli radni PiS-u i już w piątek - jako pierwsi - zaproponowali zwołanie nadzwyczajnego posiedzenia rady.

Czytaj też:Bezbolesna likwidacja szkół jest niemożliwa

Przedstawiciel opozycji radny Kazimierz Woźniak (Radomianie Razem) powiedział, że porządek obrad obydwu sesji różni się. Według niego radni PiS-u chcą się skoncentrować na problemach służby zdrowia. Radnym opozycyjnym zależy na tym, by więcej czasu poświęcić przekształceniom w oświacie. Jak podkreśla Woźniak, na sesji zwołanej na wniosek opozycji swoje stanowisko będą mogli przedstawić przedstawiciele poszczególnych placówek oświatowych, które ma objąć reorganizacja, oraz rodzice uczęszczających do nich uczniów. Pierwsza sesja zaplanowana jest na godz. 9, druga - na godz. 12.

Wśród przedstawionych przez prezydenta miasta propozycji zmian w radomskiej oświacie jest m.in. likwidacja gimnazjum i jednej z podstawówek oraz połączenie dwóch szkół ponadgimnazjalnych. Władze Radomia przymierzają się również do przekształcenia Młodzieżowego Domu Kultury z placówki oświatowej w placówkę kultury oraz do tzw. uspołecznienia 16 przedszkoli. Propozycje te wywołały protesty rodziców i uczniów tych placówek.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!