Dyskusja o wynagrodzeniach nauczycieli przełożona na 18 maja

 • KO
 • 29 kwietnia 2021 - 14:05
Za nami 2 godziny spotkania w ramach zespołu ds. statusu zawodowego pracowników oświaty. Rozmawialiśmy o powrocie do nauki oraz programu wsparcia dzieci i młodzieży, na temat matur i egzaminów 8-klasistów oraz systemu wynagradzania nauczycieli - oznajmił dziś minister edukacji i nauki Przemysław Czarnek.

- Zaczęliśmy dyskusję merytoryczną i umówiliśmy się na dyskusję na żywo 18 maja. Poprzedzone to będzie to materiałem pisemnym, na bazie którego będziemy potem dyskutować. Chodzi o to by dokonać takich zmian, które uatrakcyjnią zawód nauczyciela, mówił Czarnek . 

Czytaj też: Wynagrodzenia nauczycieli znów na stole, ale o podwyżkach nie ma jeszcze mowy

Czarnek dodał: - Mówiliśmy też o reżimie sanitarnym, przekazywaliśmy dodatkowe zalecenia, np. wietrzenia klas.  

- Apelowałem również do dyrektorów szkół, którzy nieroztropnie zaplanowali od 4 do 97 maja dni wolne od pracy, aby wycofali się z tych decyzji i tak zorganizowali pracę, by dzieci mogły wrócić do kształcenia w trybie stacjonarnym, podkreślił minister. 

Dyskusja toczyła się także wokół programów wsparcia dzieci i młodzieży. Na ten cel przeznaczonych jest 187 mln złotych.

Wsparcie merytoryczne to co najmniej 1 godzina zajęć dodatkowych w tygodniu. Możliwość zorganizowania takich zajęć będzie od 1 czerwca lub od 1 września.

Elastyczny będzie też program wsparcia kultury fizycznej uczniów - będzie można go wprowadzać albo od czerwca albo od września. 

- Cieszymy się bardzo z powrotu dzieci do szkół. Jesteśmy przekonani, że zakończenie roku szkolnego 25 czerwca przyczyni się do tego, że odbuduje się wspólnota wśród uczniów i między nimi a nauczycielami, zaznaczał minister.

Czytaj też: Uczniowie wracają do szkoły. Minister przedstawił plan

TAGI
KOMENTARZE18

 • Doradca metodyczny 2021-05-07 23:49:48
  Do Do do Rodzic, TROLLU napisałeś sam do siebie pozdrowienia z Sopotu, w którym nie byłeś, a to numer. Taka pomyłka TROLLU MANIPULANCIE
 • Do Do do Rodzic 2021-05-01 18:38:22
  Do Do Do do Rodzic : pozdrawiam z Sopotu, przyjedz na wdychamy się jodu. 🤓😎🤓😎🤓
 • Do Do do Rodzic 2021-04-30 18:15:34
  Miłego weekendu życzę Ci Doradco metodyczny, wyjeżdżam jak większość Polaków odpocząć w majówkę. Wiem, że będzie Ci przykro ale uśmiechnij się, po weekendzie obostrzenia znacznie będą ograniczone, a co najważniejsze otworzą szkoły i galerie handlowe. Pa pa 😎🤓😎🤓😎

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!