Partnerzy portalu

"Egzaminy muszą być odwołane". Apel już na biurku premiera

  • BOB
  • 2 kwietnia 2020 - 18:00
"Egzaminy muszą być odwołane". Apel już na biurku premiera
Apel WZZ "Solidarność-Oświata" jest kolenym w sprawie odwołania egzaminów ósmoklasisty i dojrzałości. (fot. Shutterstock) mogą w tym roku nie wyglądać tak, jak zwykle
Zgodnie z zapowiedziami Wolny Związek Zawodowy „Solidarność-Oświata” wystąpił do premiera Mateusza Morawieckiego z apelem o niezwłoczne odwołanie zaplanowanych na kwiecień i maj 2020 r. egzaminów zewnętrznych dla osób kończących szkołę podstawową i szkołę średnią.

W piśmie datowanym na 2 kwietnia związkowcy podkreślili m.in., że w obliczu trwającej epidemii koronawirusa SARS-CoV-2 i konieczności zapewnienia bezpieczeństwa zdrowotnego polskiego społeczeństwa nie jest rozsądnym trzymanie w niepewności uczniów klas ósmych i tegorocznych maturzystów w sprawie egzaminów zewnętrznych.

Więcej czytaj tutaj: WZZ „Solidarność-Oświata”: kolejny apel o odwołanie egzaminu ósmoklasisty i matur

„WZZ „Solidarność-Oświata” oczekuje od Pana Premiera podjęcia decyzji o niezwłocznym odwołaniu egzaminów i szybkim przygotowaniu alternatywnych form naboru do szkół średnich i uczelni wyższych” – napisano m.in. w piśmie do premiera.

 

DO POBRANIA
Apel WZZ "Salidarność-Oświata" o dowołanie egzaminów
401.61 KB format pliku: PDF
TAGI
KOMENTARZE2

  • świadek 2020-04-03 09:03:55
    "Apel" z biurka Premiera wylądował łagodnie w koszu na śmieci.
  • w.potega@neostrada.pl 2020-04-03 09:00:20
    Dobra inicjatywa. Trzeba przystąpić do prac na rzecz zamienienia egzaminów selekcyjnych ocenianiem wpierającym indywidualny rozwój w ramach zespołowej edukacji.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!