Gdzie, kiedy i jak sprawdzić wyniki matur?

  • AKC
  • 4 lipca 2022 - 15:51
Gdzie, kiedy i jak sprawdzić wyniki matur?
Wyniki matur 2022 będą znane 5 lipca (fot. Shutterstock)
W najbliższy wtorek, 5 lipca, maturzyści poznają wyniki egzaminu dojrzałości. To od ich wyniku zależy, czy dostaną się na wybrane studia. Gdzie sprawdzić wyniki, w jakim terminie odbędzie się egzamin poprawkowy?

Matura 2022 r. rozpoczęła się 4 maja i trwała do 23 maja. W przypadku usprawiedliwionego braku możliwości przystąpienia do egzaminów maturalnych w maju, Centralna Komisja Egzaminacyjna przewidziała dodatkowe terminy matur, które wyznaczono na 1-15 czerwca. W tych dniach odbywały się egzaminy ze wszystkich przedmiotów, które były na majowej maturze.

Łącznie do egzaminu maturalnego w 2022 r. przystąpiło blisko 290 tys. młodych ludzi. Jego wynik jest szczególnie istotny dla tych spośród nich, którzy planują kontynuować naukę na studiach. 

Matura 2022: Kiedy wyniki?

Absolwenci szkół ponadpodstawowych, aby zdać maturę, muszą uzyskać co najmniej 30 proc. z obowiązkowych przedmiotów (języka polskiego, matematyki i języka obcego nowożytnego) oraz przystąpić do jednego przedmiotu dodatkowego na poziomie rozszerzonym. Na przedmiotach dodatkowych na poziomie rozszerzonym nie obowiązują progi zdawalności. 

Czytaj też: Matura 2022: egzaminy, wyniki, poprawka. Ważne terminy dla maturzystów

Wyniki matur 2022 zostaną ogłoszone we wtorek, 5 lipca, po godz. 8 rano. Aby je poznać, należy odwiedzić stronną internetową wyniki.edu.pl, a  następnie zalogować się do niej, używając do tego danych otrzymanych w szkole.

Tego samego dnia świadectwa, aneksy i informacje o wynikach matur przekazane zostaną do szkół przez Okręgowe Komisje Egzaminacyjne.

Matura 2022: Termin poprawkowy

Zdający, którzy przystąpili do egzaminu maturalnego ze wszystkich przedmiotów obowiązkowych i nie zdali egzaminu tylko z jednego przedmiotu w części pisemnej, będą mogli przystąpić do matury poprawkowej.

Jej pisemną część zaplanowano na 23 sierpnia (wtorek), na godz. 9. Części ustnej (język polski, języki mniejszości narodowych, języki obce nowożytne) - nie przeprowadza się w terminie poprawkowym.

Wyniki poprawkowego egzaminu maturalnego zostaną ogłoszone 9 września. 

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!