Gmina może przesuwać dotacje pomiędzy szkołami

  • pt
  • 2 grudnia 2014 - 07:00
Gmina może przesuwać dotacje pomiędzy szkołami
Adobe Stock
Organ prowadzący może dokonać przesunięć środków z dotacji udzielonej przez wojewodę pomiędzy szkołami np. w wyniku powstałych oszczędności związanych z niewykorzystaniem w całości środków pochodzących z dotacji przez inną szkołę.

Z uwagi na rotację uczniów pomiędzy szkołami w obrębie danego samorządu organ prowadzący szkoły podstawowe może, w ramach udzielonej przez wojewodę dotacji, przyznać szkołom środki z dotacji zgodnie z ostateczną liczbą uczniów, która uczęszcza do klasy pierwszej w danej szkole – informuje Ministerstwo Edukacji Narodowej.

Jak doprecyzowuje MEN znaczy to, że gmina może dokonać przesunięć środków z dotacji udzielonej przez wojewodę pomiędzy szkołami - np. w wyniku powstałych oszczędności związanych z niewykorzystaniem w całości środków pochodzących z dotacji przez inną szkołę.

Wyposażenie szkół podstawowych realizujących kształcenie ogólne w podręczniki, materiały edukacyjne lub materiały ćwiczeniowe jest zadaniem zleconym z zakresu administracji rządowej, wykonywanym przez jednostki samorządu terytorialnego prowadzące szkoły.

Właśnie na realizację tego zadania jednostka samorządu terytorialnego otrzymuje dotację celową z budżetu państwa, udzielaną przez wojewodę.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!