GUS podał dane o nauczycielach na Mazowszu

GUS podał dane o nauczycielach na Mazowszu
Adobe Stock
14 października obchodzony jest Dzień Edukacji Narodowej. Z danych Urzędu Statystycznego w Warszawie wynika, że w 2018 r. w oświacie i szkolnictwie wyższym w woj. mazowieckim pracowało ponad 84,2 tys. nauczycieli. Przeciętne średnie wynagrodzenie w edukacji wynosiło 5148 zł.

Nauczyciele ci pracowali w szkołach różnego typu, w przedszkolach, na uczelniach i w placówkach wspomagających edukację. Przeszło 26,7 tys. pracowało w szkołach. Najwięcej - blisko 11,6 tys. nauczycieli - w podstawówkach, prawie 7,8 tys. w placówkach wychowania przedszkolnego, 3,4 tys. w liceach, 1,6 tys. w technikach, 1,6 tys. w gimnazjach, 363 w szkołach policealnych i 306 w szkołach branżowych I stopnia. 83,8 proc. nauczycieli ze wszystkich tego typu placówek oświatowych stanowiły kobiety.

Czytaj więcej: Dziś Dzień Nauczyciela. Blisko 700 tys. nauczycieli świętuje, choć nie wszyscy mają powody

W szkołach wyższych w woj. mazowieckim było 15,3 tys. nauczycieli, z czego 43,2 proc. to kobiety.

Prawie 4,3 tys. nauczycieli pracowało na uniwersytetach, 2,6 tys. na uczelniach technicznych, 1,5 tys. na uniwersytetach medycznych, blisko 1,5 tys. na uczelniach ekonomicznych, 1,3 tys. na uczelniach resortów MON i MSWiA, prawie 1,3 tys. na uczelniach rolniczych i 2,7 tys. w szkołach wyższych innego typu, m.in. na uczelniach artystycznych, pedagogicznych, teologicznych i wychowania fizycznego.

Z danych Urzędu Statystycznego w Warszawie wynika, że w 2018 r. w Urzędzie Pracy w Warszawie zarejestrowanych było 368 poprzednio pracujących nauczycieli.

Przeciętne średnie wynagrodzenie w edukacji wynosiło 5148 zł.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!