Jarosław Kaczyński: strajk nauczycieli się nie uda

Jarosław Kaczyński: strajk nauczycieli się nie uda
Prezes PiS ocenił, że ZNP "występuje dziś jako część sojuszu skierowanego przeciwko Prawu i Sprawiedliwości [...] (Fot. PiS.org)
Strajk nauczycieli się nie uda - co do tego nie ma żadnych wątpliwości - mówił w środę prezes PiS Jarosław Kaczyński. Ocenił on, że planowany na 15 października protest "nie ma realnych celów odnoszących się do interesów nauczycieli".

W środę prezes ZNP Sławomir Broniarz poinformował, że 15 października nauczyciele zaczynają bezterminową akcję protestacyjną - strajk włoski - polegający na wykonywaniu tylko tych czynności, które są opisane w przepisach prawa oświatowego. Jak wyjaśnił, nie będą realizowane m.in. wycieczki szkolne, zajęcia organizowane w dniu wolnym od pracy, sporządzanie sprawozdań z pracy dydaktycznej szkoły.

Czytaj też: Strajk włoski nauczycieli? Decyzja już we wtorek

O strajk nauczycieli Kaczyński był pytany w środę w Radiu Maryja. Prezes PiS ocenił, że ZNP "występuje dziś jako część sojuszu skierowanego przeciwko Prawu i Sprawiedliwości, przeciwko dobrej zmianie i przeciwko temu wszystkiemu o czym żeśmy mówili - przeciwko polskim wartościom, całej tej polskiej konstrukcji społeczno-moralnej, która ma być zniszczona i tak też trzeba rozumieć zapowiedzi tego włoskiego strajku".

Czytaj też: Nauczyciele znów będą strajkować

- To chodzi o to, że jeśli my wygramy, to żeby natychmiast w Polsce zaczął się jakiś niepokój, choćby taki, jak poprzez włoski strajk - podkreślał Kaczyński i zaznaczył, że spokój w Polsce będzie.

- Ten strajk się nie uda - co do tego nie ma żadnych wątpliwości - zapewnił.

Czytaj też: Strajk nauczycieli: Oświatowa Solidarność nie ma podstaw do protestu

Kaczyński mówił również, że nauczycielom zostały wyraźnie podwyższone pensje.

- Z całą pewnością ten proces podwyższania pensji nauczycieli będzie trwał wraz z rozwojem kraju i wraz z tymi wszystkimi mechanizmami, które my uruchamiamy - mówił.

Zaznaczył też, że w momencie, kiedy pensja minimalna będzie wynosiła 4 tys. zł, to "z całą pewnością nauczyciel będzie zarabiał dużo, dużo więcej".

- To jest strajk, który nie ma realnych celów odnoszących się do interesów nauczycieli, tylko po prostu jest pewną demonstracją polityczną i to demonstracją w bardzo niedobrym kierunku - mówił Kaczyński.

Czytaj też: Lubnauer: Nauczyciele jak w klatce. Złe traktowanie, niskie zarobki i przeładowane programy

TAGI
KOMENTARZE13

  • Polonista 2019-10-04 08:56:21
    Polonista poprawka ma byc mgr fil ang po 5 latach studiowna UW ,,nie bylo zajećakademickich z literatury ang i historii ANGLII . Praca mgr Elton John
  • Polonista 2019-10-04 08:52:06
    Lolik w czerwcu koncza studia rozne ,dorobic po licencjacie cos tam pedagogiczne, po mgr np kosmetolog lub politolog na zmywak do Niemiec,po 2 latach certyfikat i jest sie. Germanistą (nie trzeba umiec gramatyki ani historii i literatury german...skiej) A wyobrazacie sobie mgr filang UW .ktoryprzez 5 lat był uczony historii i literatury angielskiej,a mgr robił z Eltona  rozwiń
  • Kujawiak 2019-10-04 08:40:35
    Potwór na krzywych glinianych nogach czyli reforma edukacji autorstwa totumfackich partyjnych towarzyszy pokazał juź swoje wstętne ,bezmyslne oblicze z zębicznym ,,usmiechem,, 2 protez zębowych w 2016, Teraz rozpada się jak wszystko byle jakie,ale n...adal truje plugawymi wyziewami bylejakosci, ,,ale to wina nieudacznych samorzadow i leniwych belfrow tych ,ktorzy nie sa fanami Excelencji Proksy-radnego kieleckiego  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!