Partnerzy portalu

Jerzy Owsiak namówi Annę Zalewską na nowe obowiązkowe zajęcia w szkołach?

Jerzy Owsiak namówi Annę Zalewską na nowe obowiązkowe zajęcia w szkołach?
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
Lider WOŚP powiedział, że fundacja chciałaby wspólnie z Ministerstwem Edukacji Narodowej i szefową resortu Anną Zalewską wprowadzić w szkołach obowiązkowe zajęcia z pierwszej pomocy. Zgłosimy się do pani – zapowiedział Jerzy Owsiak.

Podczas konferencji Jerzy Owsiak przybliżał priorytety WOŚP na najbliższe miesiące. Jednym z nich jest spotkanie w Ministerstwie Edukacji Narodowej, dotyczące zajęć dla uczniów szkół z udzielania pierwszej pomocy przedmedycznej.

"Chcemy, aby te 12 godzin rocznie było obowiązkowym przedmiotem w szkołach. Pani minister Zalewska, zgłosimy się do pani (…). W tym nie ma żadnej ideologii, żadnej polityki. Tylko o nauce pierwszej pomocy. Proszę nam pomóc" - apelował.

Czytaj też: Widać koniec protestu? Nauczyciele wracają do szkół

Owsiak powiedział także, że fundacja chce się zająć problemem opieki psychiatrycznej wśród dzieci i młodzieży. "Mamy dziewiętnasty wiek (...). Są takie zaniedbania w tej sprawie. Jesteśmy od pół roku w tym temacie. Rozmawiamy z konsultantem krajowym" - zdradził lider WOŚP.

Ostatnim z wymienionych celów jest organizacja debaty eksperckiej poświęconej mowie nienawiści. "Rozmawialiśmy z rzecznikiem praw obywatelskich Adamem Bodnarem. (…) Szukamy metod walki z wciąż nasilającym się językiem mowy nienawiści. (…) Nie chcemy mówić o tym, o czym już wiemy. Ale o tym, jak sobie z tym dawać radę. Jak mamy na to reagować" - poinformował Owsiak.

"Budujmy ten kraj pozytywnie, (…) nie boksujmy się" - powiedział lider WOŚP. Zwrócił się także do polityków. "Teraz my was będziemy obserwowali, któremu z was pierwszemu uleje się mowa nienawiści".

 

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!