Partnerzy portalu

Jest rozporządzenie dot. ukończenia szkoły podstawowej przez uchodźców z Ukrainy

Jest rozporządzenie dot. ukończenia szkoły podstawowej przez uchodźców z Ukrainy
Uczniowie szkoły podstawowej, którzy nie spełnili warunków, powtarzają klasę VIII szkoły podstawowej (fot. shutterstock)
Uczniowie, uchodźcy z Ukrainy, ukończą szkołę podstawową, jeśli otrzymają ze wszystkich zajęć obowiązkowych pozytywne roczne oceny i przystąpią do egzaminu ósmoklasisty - wynika z rozporządzenia opublikowanego w Dzienniku Ustaw.

We wtorek (17 maja) opublikowano w Dzienniku Ustaw nowelizację rozporządzenia ministra edukacji i nauki w sprawie organizacji kształcenia, wychowania i opieki dzieci i młodzieży będących obywatelami Ukrainy.

Według nowych przepisów uczniowie będący obywatelami Ukrainy, którzy przybyli na terytorium Polski z terytorium Ukrainy w związku z działaniami wojennymi w roku szkolnym 2021/2022, kończą szkołę podstawową, jeżeli otrzymali ze wszystkich obowiązkowych zajęć edukacyjnych realizowanych w klasie VIII pozytywne roczne oceny klasyfikacyjne i przystąpili ponadto do egzaminu ósmoklasisty. Przystępować do niego nie muszą m.in. laureaci i finaliści olimpiady przedmiotowej.

Natomiast uczniowie szkoły podstawowej, którzy nie spełnili tych warunków, powtarzają klasę VIII szkoły podstawowej i przystępują w roku szkolnym, w którym powtarzają tę klasę, do egzaminu ósmoklasisty.

Z kolei w arkuszu ocen oraz na świadectwie ukończenia szkoły podstawowej uczniów uchodźców z Ukrainy w miejscu przeznaczonym na wpisanie ocen z obowiązkowych zajęć edukacyjnych: muzyka, plastyka, przyroda i technika, wstawia się poziomą kreskę - wynika również z rozporządzenia.

Rozporządzenie wejdzie w życie w środę (18 maja).

Jesteś nauczycielem lub udzielasz korepetycji? Zarejestruj się na nauczeni.pl i zarabiaj!

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!