Jest stawka opłaty za egzamin maturalny dla absolwentów z ubiegłych lat

  • MIW
  • 26 stycznia 2018 - 15:34
Jest stawka opłaty za egzamin maturalny dla absolwentów z ubiegłych lat
Opłata dotyczy zarówno przedmiotów obowiązkowych, jak również dodatkowych, tak w części ustnej i w części pisemnej. (fot. cke.gov.pl)
50 złotych brutto – tyle wynosi opłata za egzamin maturalny dla absolwentów z ubiegłych lat. Dotyczy ona zarówno przedmiotów obowiązkowych, jak również dodatkowych, tak w części ustnej i w części pisemnej.

Informację na temat opłaty opublikowała Centralna Komisja Egzaminacyjna. Jak wyjaśnia w nawiązaniu do tej informacji MEN opłaty dotyczą absolwentów którzy przystępują do egzaminu maturalnego z przedmiotu obowiązkowego, bądź z tego samego przedmiotu dodatkowego na tym samym poziomie, do którego przystępowali wcześniej dwukrotnie (tzn. trzecie podejście w tym roku będzie płatne), a także uczniów, którzy w latach 2005–2017 zadeklarowali przystąpienie do egzaminu z danego przedmiotu dodatkowego na danym poziomie, po czym mimo deklaracji nie stawili się na egzaminie.

Czytaj: Matura 2017: Zobacz, jak wypadły egzaminy w poszczególnych województwach

Resort tłumaczy, że opłata dotyczy zarówno przedmiotów obowiązkowych, jak i dodatkowych, zarówno w części ustnej i w części pisemnej. Jeśli natomiast zdający podchodzi do egzaminu z kilku przedmiotów, to opłata stanowi wielokrotność opłaty rekrutacyjnej.

Czytaj: Reforma oświaty, MEN: nie będzie matury branżowej i obowiązkowej historii na egzaminie 8-klasisty

Na wniesienie opłaty za egzamin maturalny (na rachunek bankowy wskazany przez dyrektora okręgowej komisji) jest czas do 7 lutego b. r. Osoby, które w tym terminie jej nie uregulują, nie będą mogły przystąpić do egzaminu. W razie rezygnacji z przystąpienia do egzaminu lub nieobecności na egzaminie, opłaty nie zostaną zwrócone.

 

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!