Partnerzy portalu

Kalisz: Miasto pozyskało 263 tys. zł na laptopy dla uczniów i nauczycieli

Kalisz: Miasto pozyskało 263 tys. zł na laptopy dla uczniów i nauczycieli
Władze Kalisza pozyskały 263 tys. zł z przeznaczeniem na zakup laptopów, aby poprawić jakość zdalnej edukacji (fot. kalisz.pl)
263 tys. zł pozyskało miasto na zakup laptopów, które zostaną rozdysponowane wśród nauczycieli i uczniów - poinformowało biuro prasowe kaliskiego magistratu.

Władze Kalisza pozyskały 263 tys. zł z przeznaczeniem na zakup laptopów, aby poprawić jakość zdalnej edukacji. Pieniądze pochodzą z dwóch źródeł.

Jednym z nich jest program "Zdalna szkoła plus", finansowany z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego. Pozyskano z niego 165 tys. zł. Kupiono za nie 60 zestawów laptopów ze słuchawkami.

"Sprzęt trafi do 23 kaliskich szkół podstawowych i będzie wsparciem dla realizacji zdalnego nauczania, głównie uczniów z rodzin wielodzietnych" - poinformowano na stronie urzędu.

Czytaj też: Nauczycielskie 500 zł - kto i na co tak naprawdę może je wydać

Kolejne 98 tys. zł to pieniądze z rządowego programu rozwijania szkolnej infrastruktury informacyjno-komunikacyjnej "Aktywna tablica". Z tej puli zostanie zakupionych ok. 40 laptopów dla siedmiu kaliskich podstawówek.

Miasto stara się też o pieniądze na sprzęt komputerowy do nauki zdalnej w trybie konkursowym z Wielkopolskiego Regionalnego Programu Operacyjnego na lata 2014-2020.

Całkowita wartość projektu wynosi 543 tys. zł, z czego samorząd kaliski stara się o dofinansowanie w wysokości 462 tys. zł.

"Środki te pozwolą na zakup 165 laptopów do nauki zdalnej dla uczniów i nauczycieli ze szkół zawodowych" - poinformowało biuro prasowe magistratu.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!