PARTNER PORTALU
  • BGK

Kiedy dotacja nie należy się przedszkolu niepublicznemu?

  • em    18 lutego 2014 - 07:23
Kiedy dotacja nie należy się przedszkolu niepublicznemu?

MEN wyjaśnia, że nie ma podstaw, by gmina wypłacała przedszkolu niepublicznemu dotację na dziecko spełniające obowiązek przedszkolny w domu.




Zapytała o to Regionalna Izba Obrachunkowa w Gdańsku, według której skoro zanim dyrektor wyda zgodę na nauczanie domowe, dziecko musi zostać najpierw przyjęte do przedszkola, należy je uważać za wychowanka. A to mogłoby oznaczać, że przedszkolom niepublicznym przysługuje dotacja na takiego przedszkolaka.

Czytaj też: Ile gminy dostaną na przedszkola? Zobacz szczegółowe dane

MEN odpowiada:„Dziecko, które spełnia obowiązek rocznego przygotowania przedszkolnego poza przedszkolem, oddziałem przedszkolnym w szkole podstawowej lub inna formą wychowania przedszkolnego na podstawie zezwolenia wydanego przez dyrektora przedszkola lub szkoły podstawowej, nie uczęszcza do przedszkola (oddziału przedszkolnego, innej formy wychowania przedszkolnego), a zatem nie może być uznane za ucznia (wychowanka) w rozumieniu art. 90 ust. 2b-2e ustawy o systemie oświaty”.

„Nie ma podstaw prawnych do wypłacania dotacji na dziecko spełniające obowiązek przygotowania przedszkolnego w taki sposób”. Chodzi o to, że takie dziecko nie pociąga za sobą kosztów, np. związanych z uczestnictwem w zajęciach przedszkolnych.

Facebook Podobał się artykuł? Podziel się!




REKLAMA




×
KOMENTARZE (0)

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.




Drodzy Użytkownicy!

W związku z odwiedzaniem naszych serwisów internetowych przetwarzamy Twój adres IP, pliki cookies i podobne dane nt. aktywności lub urządzeń użytkownika. Jeżeli dane te pozwalają zidentyfikować Twoją tożsamość, wówczas będą traktowane jako dane osobowe zgodnie z Rozporządzeniem Parlamentu Europejskiego i Rady 2016/679 (RODO).

Administratora tych danych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz w Polityce Prywatności pod tym linkiem.

Jeżeli korzystasz także z innych usług dostępnych za pośrednictwem naszych serwisów, przetwarzamy też Twoje dane osobowe podane przy zakładaniu konta, rejestracji na eventy, zamawianiu prenumeraty, newslettera, alertów oraz usług online (w tym Strefy Premium, raportów, rankingów lub licencji na przedruki).

Administratorów tych danych osobowych, cele i podstawy przetwarzania oraz inne informacje wymagane przez RODO znajdziesz również w Polityce Prywatności pod tym linkiem. Dane zbierane na potrzeby różnych usług mogą być przetwarzane w różnych celach, na różnych podstawach oraz przez różnych administratorów danych.

Pamiętaj, że w związku z przetwarzaniem danych osobowych przysługuje Ci szereg gwarancji i praw, a przede wszystkim prawo do sprzeciwu wobec przetwarzania Twoich danych. Prawa te będą przez nas bezwzględnie przestrzegane. Jeżeli więc nie zgadzasz się z naszą oceną niezbędności przetwarzania Twoich danych lub masz inne zastrzeżenia w tym zakresie, koniecznie zgłoś sprzeciw lub prześlij nam swoje zastrzeżenia pod adres odo@ptwp.pl.

Zarząd PTWP-ONLINE Sp. z o.o.