Kierunek innowacja: MEiN ogłosiło nowy konkurs dla nauczycieli

  • AT
  • 11 czerwca 2021 - 10:07
Kierunek innowacja: MEiN ogłosiło nowy konkurs dla nauczycieli
MEiN chce promować innowacyjne szkoły. Ogłosił konkurs dla nauczycieli (fot. freepik.com)
Ministerstwo Edukacji i Nauki (MEiN) zaprasza nauczycieli szkół podstawowych i ponadpodstawowych do udziału w konkursie "Kierunek - innowacja", który ma promować i wspierać działalność innowacyjną szkół. Zgłoszenia można wysyłać do 30 lipca 2021 r.

Konkurs "Kierunek - innowacja", organizowany przez ministerstwo, jest skierowany do nauczycieli publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych. Jego celem jest promocja i wspieranie działalności innowacyjnej szkół.

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu przez nauczyciela opisu działalności innowacyjnej zrealizowanej w roku szkolnym 2019/2020 lub realizowanej w obecnym roku szkolnym 2020/2021. Opis powinien być przygotowany przez jedną osobę (może obejmować działalność realizowaną przez grupę nauczycieli). Może mieć formę: prezentacji, filmu, materiału multimedialnego lub inną dowolnie wybraną przez nauczyciela. Zadanie konkursowe powinno zostać opracowane za pomocą edytora dostępnego na koncie nauczyciela na Zintegrowanej Platformie Edukacyjnej.

Konkurs jest skierowany do nauczycieli publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych (fot. gov.pl)
Konkurs jest skierowany do nauczycieli publicznych i niepublicznych szkół podstawowych oraz ponadpodstawowych (fot. gov.pl)

Konkurs jest przeprowadzany w dwóch kategoriach: nauczyciele szkół podstawowych i nauczyciele szkół ponadpodstawowych. Każdy nauczyciel może zgłosić tylko jeden opis w każdej z kategorii. Konkurs będzie miał dwa etapy: wojewódzki i centralny.

Termin nadsyłania zgłoszeń konkursowych mija 30 lipca 2021 r. Nauczyciel chcący wziąć udział w konkursie przesyła link do opisu na adres mailowy podany na stronie internetowej właściwego kuratorium oświaty. Ogłoszenie wyników konkursu nastąpi nie później niż do 10 października 2021 r. Lista nagrodzonych pojawi się na stronie internetowej Ministerstwa Edukacji i Nauki. Wręczenie nagród nastąpi podczas gali finałowej w Warszawie.

TAGI
KOMENTARZE1

  • Kodeks pracy dla nierobów 2021-06-11 18:54:36
    O! Spodziewam się zalewu zgłoszeń prac/opisów na konkurs. Przecież 3/4 nauczycieli uważa: fakt iż potrafią obsługiwać komputer i z trudem poruszać się w internecie - to innowacja. Może mają rację? Przecież, przed pandemią, tego nie potrafili - więc innowacja jest.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!