Kolejne webinarium dla samorządowców i nie tylko. Tym razem o presji na wyniki w nauce

  • PW
  • 4 maja 2021 - 14:15
Kolejne webinarium dla samorządowców i nie tylko. Tym razem o presji na wyniki w nauce
Wójt Płużnicy Marcin Skonieczka i wójt gminy Izabelin Dorota Zmarzlak zapraszają na kolejne spotkanie poświęcone polskiej oświacie (Fot. Stowarzyszenie „Tak! Samorządy dla Polski”)
Stowarzyszenie „Tak! Samorządy dla Polski” organizuje w środę, 5 maja 2021 r. kolejne webinarium poświęcone polskiej oświacie. Wójt gminy Płużnica Marcin Skonieczka porozmawia z zaproszonymi gośćmi na temat presji na wyniki w nauce. Uczestnicy zastanowią się, kto najwięcej tej presji wywiera.

Organizowane przez Stowarzyszenie „Tak! Samorządy dla Polski” spotkania odbywają się w każdą pierwszą środę miesiąca o godz. 9:00 i są transmitowane na Facebooku. W jutrzejszym webinarium, które poprowadzi wójt Płużnica Marcin Skonieczka, wezmą także udział Anna Grąbczewska i Andrzej Suchenek.

Anna Grąbczewska jest współzałożycielką i prezesem Fundacji Uniwersytet Dzieci, która od 14 lat rozwija dziecięce pasje i zainteresowania - w szkołach podstawowych (w programie Uniwersytet dzieci w Klasie) i w programie Uniwersytet Dzieci (dzieci 6-16 lat). Drugi z gości Andrzej Suchenek to specjalista ds. oświaty, wieloletni samorządowiec, nauczyciel i działacz społeczny, od 1999 r. dyrektor Liceum Ogólnokształcącego im. M. Sadzewiczowej i Technikum w Łochowie, ekspert Programu „Równać szanse” Polsko-Amerykańskiej Fundacji Wolności oraz pracownik Biura Edukacji w Warszawie.

Sprawdź też Uczniowie będą stopniowo wracać do szkoły. Jest rozporządzenie.

Webinarium skierowane jest do samorządowców, urzędników, nauczycieli i wszystkich zainteresowanych oświatą.

- Jak zawsze chcemy zastanowić się co wspólnie może zrobić organ prowadzący z dyrektorem placówki po to, aby nasze szkoły były miejscem przyjaźniejszym dla uczniów. Wszyscy znamy realia nacisku na wyniki zarówno indywidualne ucznia jak i miejsce całej szkoły w rankingach – ten wyścig nie służy budowaniu atmosfery współpracy i wspólnoty i tylko działając wspólnie możemy go osłabić – mówi Marcin Skonieczka.

Czytaj Ranking: Oto najlepsze szkoły ponadgimnazjalne w Polsce.

Zdaniem wójta gminy Izabelin i członka zarządu stowarzyszenia Doroty Zmarzlak, czas, aby odczarować w końcu magię „piątek, szóstek i czerwonych pasków”.

- Szkoła ma uczyć współpracy w grupie, elastyczności, umiejętności weryfikacji informacji i oczywiście podstaw wiedzy, do rozwijania zgodnie ze swoimi zainteresowaniami a nie wykuwania na pamięć i sztuki rozwiązywania testów. Jako wójt ale też pracodawca - zarówno kiedyś we własnej firmie jak i teraz w administracji publicznej – przy rekrutacji zwracam uwagę na ostatnie miejsce pracy, współczesność posiadanej przez kandydata wiedzy, zainteresowania a nie oceny na maturze czy nawet konkretny skończony uniwersytet – mówi wójt gminy Izabelin.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!