Komisje edukacji i samorządu za poprawką dotyczącą dotacji podręcznikowej

Komisje edukacji i samorządu za poprawką dotyczącą dotacji podręcznikowej
Posłowie połączonych komisji w głosowaniu poparli poprawki (fot. pixabay)
Sejmowe Komisje: Edukacji, Nauki i Młodzieży oraz Samorządu Terytorialnego i Polityki Regionalnej opowiedziały się za przyjęciem przez Sejm poprawek do nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, zgłoszonych w drugim czytaniu. Poprawki dotyczą dotacji podręcznikowej.

W środę podczas drugiego czytania projektu nowelizacji ustawy Prawo oświatowe, który zakłada zmiany w sposobie obliczania kwoty refundacji rodzicom dowozu do placówek oświatowych dzieci z niepełnosprawnościami, PiS złożyło poprawki do niego.

W związku ze złożeniem poprawek projekt z powrotem trafił do sejmowych komisji edukacji i samorządu.

"Zmiana ta dotyczy dotacji podręcznikowej i limitów. W związku z nadzwyczajną sytuacją i zwiększeniem o 200 tys. liczby uczniów w polskich szkołach, to umożliwienie wydatkowania dodatkowych środków na podręczniki dla uczniów w szkołach" - wyjaśniła wiceminister edukacji i nauki Marzena Machałek. "Jest to niezwykle ważna i potrzebna materia, dlatego proszę o głosowania za" - zaapelowała do posłów.

Posłowie połączonych komisji w głosowaniu poparli poprawki (były one głosowane łącznie) i tym samym będą rekomendowały Sejmowi ich przyjęcie.

 

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!