Komu zależy na polskiej szkole? Aktywiści chcą się policzyć

 • KO
 • 6 lipca 2022 - 09:40
Komu zależy na polskiej szkole? Aktywiści chcą się policzyć
Dzięki akcji powstanie baza osób i organizacji działających na rzecz edukacji (fot. WPT)
Wystartowała akcja „Liczymy się dla edukacji”.  Poprzez stronę internetową www.projektujemyprzyszlosc.pl, każdy może zgłosić siebie lub dowolną osobę czy też organizację działającą na rzecz edukacji i tym samym przyłączyć się do zbudowania pierwszej w Polsce bazy podmiotów, które łączy jeden cel – dobro polskiej szkoły.

Baza, która powstanie dzięki akcji „Liczymy się dla edukacji”, jest szansą na sprawdzenie, jak wielu z nas zdaje sobie sprawę z tego, że edukacja jest ważna. Dla każdego, kto szuka miejsca, w którym może zacząć działać dla dobra szkoły, niezależnie do tego, czy jest on rodzicem, uczniem, nauczycielem czy przedsiębiorcą, będzie ona świetnym punktem wyjścia. Akcja organizowana jest w ramach inicjatywy „Projektujemy przyszłość. Edukacja”.

Czytaj też: Nauczyciel pilnie poszukiwany. Liczba ogłoszeń rośnie lawinowo

- Naszą akcją mówimy: policzmy się! Jesteśmy pewni, że wokół polskiej edukacji zgromadzona jest ogromna, choć może jeszcze rozproszona liczba osób, które łączy jeden cel – zmiana edukacji na lepsze. Zbierzmy w jednym miejscu nasz potencjał i pokażmy, jak jest nas wiele. Ma to ogromne znaczenie, bo systemowe zmiany sposobów kształcenia dzieci i młodzieży, ich ewolucje, które stawiamy dziś sobie za przykład, zaczynały się od oddolnych ruchów, początkowo małych inicjatyw – wyjaśnia Maciej Potocki, prezes Wrocławskiego Parku Technologicznego, który wraz z Fundacją Pro Mathematica jest organizatorem projektu.

Jak dołączyć do akcji?

Dołączenie do akcji jest proste. Wystarczy wypełnić formularz dostępny na stronie www.projektujemyprzyszlosc.pl. Można zgłosić siebie, organizację, w której się działa lub inną osobę, fundację czy stowarzyszenie. Skala czy forma ich działania nie ma tu znaczenia. Można zgłosić więcej niż jeden podmiot – wystarczy wypełnić formularz kilka razy.

- Liczymy na szeroki odzew na naszą akcję. Dzięki niemu zajmiemy się zbudowaniem pierwszej w Polsce bazy osób i organizacji działających na rzecz edukacji obejmującej tak lokalnych działaczy i małe stowarzyszenia, jak i influencerów, czy znane fundacje - dodaje Agnieszka Pałys, prezes Fundacji Pro Mathematica.

Punktem kulminacyjnym akcji będzie konferencja „Liczymy się dla edukacji”, która odbędzie się 7 i 8 października we Wrocławiu. 

TAGI
KOMENTARZE3

 • czechu 2022-07-11 17:15:11
  Sławomir - nie tobie mnie oceniać! ... i tyle- Wypisywać bzdury na forach każdy potrafi. - nie każdemu za to płacą .... nieprawdaż?
 • Sławomir 2022-07-11 08:14:04
  Do czechu: to i tak więcej niż trzymać palec i nie strajkować w 2019 . Wypisywać bzdury na forach każdy potrafi.
 • czechu 2022-07-06 10:51:22
  Autorka książki “Projekt zmiana – od frustracji do satysfakcji z pracy w szkole – warsztatownik”🤣🤣🤣 Od 25 lat poszukuje szkoły idealnej. Wciąż wierzy, że może nią być szkoła publiczna.🤣 Od 15 lat zajmuje stanowiska kierownicze w szkole, łącząc pasję nauczania z umiejętnościami zarządzania placówk...ą🤣 Te kwiatki powyżej to ze strony projektujemyprzyszlosc - każdy tam malował wizerunek , jacy wszyscy mądrzy i ambitni ... ale wszystko przebił warsztatownik - czy ci ludzie oderwali się od edukacyjnej ściany ministerstwa i kuratorium gdzie rządzą od 30 lat zaklinacze rzeczywistości??? -->> od frustracji do satysfakcji <<-- jak można pisać takie głupoty skoro państwo polskie wyr... chało własnych nauczycieli zabierając im prawo do emerytury -art88 przepadł. najpierw szanowne towarzystwo niech popracuje powyżej 30 lat przy tablicy jak szeregowy belfer a potem będzie sobie mogło tworzyć nowe realia i tłumaczyć wszystkim jak pracować w szkole i jak być zadowolonym z własnej klęski pedagogicznej - czas zakończyć malowanie drwala - pensje głodowe, n-le dopłacają z własnej kieszeni do oświaty, samorządy dopłacają do oświaty, Czarnek mówi że wszystko OK -tysiące wakatów od września w szkołach a towarzystwo projektujmyprzyszłość dalej MALUJE DRWALA !!! ... o jprdl !!! 😡 😡 😡 NAPRAWIACZE ŚWIATA hi..hi..hi.. 🤣 🤣 🤣  rozwiń

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!