Konkurs „Szkoła z klimatem”: ostatni dzwonek dla złożenie projektu, do wygrania jest 100 tys. zł

Konkurs „Szkoła z klimatem”: ostatni dzwonek dla złożenie projektu, do wygrania jest 100 tys. zł
W konkursie NFOŚiGW mogą startować szkoły podstawowe (fot. Bogusław Świerzowski / krakow.pl)
Jeszcze tylko do 30 kwietnia „podstawówki” mogą zgłaszać do ogłoszonego przez Narodowy Fundusz Ochrony Środowiska i Gospodarki Wodnej konkursu szkolne plany adaptacji do zmian klimatu. Zwycięska szkoła może otrzymać aż 100 tys. zł na realizację ekologicznego pomysłu uczniów.

Jak informuje NFOŚiGW, konkurs „Szkoła z klimatem” jest skierowany do publicznych i niepublicznych miejskich szkół ponadpodstawowych, a także ich zespołów z terenu całego kraju, które mają siedzibę w miastach. Uczestnikami mogą być zespoły projektowe uczniów (maksymalnie do 20 osób lub jedna klasa), pod kierownictwem opiekuna (nauczyciela), przy czym uczestnicy muszą być uczniami jednej szkoły w ramach klas w szkołach ponadpodstawowych.

Czytaj: Dachy, kieszonkowe parki, rozrzedzanie ulic. Miasta szykują się na zmiany klimatu

Zadanie konkursowe polega na przygotowaniu planu adaptacji do zmian klimatu dla terenu szkoły i ewentualnie jej najbliższej okolicy, obejmującego propozycje działań adaptacyjnych, które mogłyby być wykonane na terenie należącym do szkoły i jej bezpośredniego sąsiedztwa – otaczających domów, ulic, placów, parków, budowli itp. Jak instruuje Fundusz należy wykonać opis stanu obecnego otoczenia szkoły, zagrożeń związanych ze zmianami klimatu i zaproponować, także w formie rysunku, jak można poprawić tę sytuację. Zgłoszenia można przesyłać do za pomocą elektronicznego formularza konkursowego, dostępnego na stronie NFOŚiGW.

Czytaj: Tereny zielone w największych miastach Polski. Najwięcej ma ich Koszalin, Zielona Góra oraz Kielce

Zgłoszone propozycje oceniać będzie komisja złożona z przedstawicieli NFOŚiGW, Ministerstwa Klimatu i Środowiska, Młodzieżowej Rady Klimatycznej przy Ministrze Klimatu i Polskiego Alarmu Smogowego. Zwycięska szkoła może otrzymać aż 100 tys. zł na realizację ekologicznego pomysłu uczniów (przy czym musi go wykonać w terminie 12 miesięcy od podpisania umowy z wykonawcą prac). Przewidziano także od dwóch do pięciu wyróżnień w formie pieniężnej każde po 5000 zł.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!