Partner portalu

Korepetycje grupowe to nie lekcje w szkołach. Zalet jest więcej

  • NR
  • 23 września 2022 - 11:30
Korepetycje grupowe to nie lekcje w szkołach. Zalet jest więcej
Co czwarty rodzic posiadający dzieci w wieku szkolnym przyznaje, że opłaca korepetycje. (foto. Pixabay)
Nawet 80 procent - o tyle mniej można zapłacić za dodatkowe zajęcia u wymarzonego korepetytora. Warunek? Trzeba zdecydować się na korepetycje grupowe. - Jest to wciąż niedoceniony sposób na naukę, chyba ze względu na to, że lekcje w grupach kojarzą nam się z lekcjami w szkole, a te nie wszyscy dobrze wspominają. Tu jest jednak zdecydowanie inaczej - tłumaczy Olga Urbanek, doradca w portalu Nauczeni.pl.
  • W ostatnim roku szkolnym rodzice średnio na korepetycje wydawali około 300 złotych miesięcznie.
  • W przypadku zajęć grupowych korepetytorzy mogą pozwolić sobie na obniżenie ceny za godzinę zajęć o 50 lub nawet 80 proc.
  • Wybór jest bardzo duży. Można np. zapisać się do grupy przygotowującej się do egzaminu ósmoklasisty, uczyć się języka obcego na poziomie szkoły średniej czy języka SQL na kursie dla dorosłych.

Co czwarty rodzic posiadający dzieci w wieku szkolnym przyznaje, że opłaca korepetycje. Nie zawsze chodzi o pomoc z problemami w szkole. Coraz częściej dodatkowe zajęcia z korepetytorem mają pomóc przygotować się uczniom do egzaminów lub poszerzyć wiedzę zdobywaną na lekcjach.

Jak wynika z badań (BIG InfoMonitor), w ostatnim roku szkolnym rodzice średnio na korepetycje wydawali około 300 złotych miesięcznie. Największa grupa rodziców (35 proc.) na korepetycje dla swoich dzieci wydawała między 100 a 200 złotych, minimalna kwota zdeklarowana przez rodziców to 40 złotych miesięcznie, a najwyższa to aż 1000 złotych miesięcznie za dodatkowe lekcje. To więcej niż w czasie pandemii.

Coraz większą popularnością cieszą się jednak korepetycje grupowe. Powód? Cena zajęć potrafi kosztować nawet 80 proc. mniej niż w przypadku zajęć indywidualnych.

Mniejsze koszty przy zajęciach grupowych

W przypadku zajęć grupowych korepetytorzy mogą pozwolić sobie na obniżenie ceny za godzinę zajęć o 50 lub nawet 80 proc. Wynika to z faktu, że na ich godzinę korepetycji składa się kilkoro uczniów. W przypadku grup kilkuosobowych nie mówimy już jednak o korepetycjach, a o kursie. Cała reszta pozostaje bez zmian.

Korepetycje grupowe można znaleźć, zarówno w przypadku języka obcego, jak i matematyki czy chemii są nawet grupy przygotowujące do egzaminów maturalnych lub wstępnych.

W grupie nie znaczy gorzej

Dodatkowe zajęcia grupowe odbywają się zazwyczaj w małych grupach, doświadczeni korepetytorzy dbają o to, by w grupie znalazły się osoby reprezentujące podobny poziom z danego przedmiotu. Dzięki temu towarzystwo innych uczniów nie tylko nie jest problemem, ale może także stanowić dodatkowy atut. Wymiana myśli, uwag, uczenie się na cudzych błędach lub dzielenie się wątpliwościami sprawiają, że taka nauka może się okazać bardziej skuteczna.

Czytaj też: Jak wybrać dobrego korepetytora? Oto pięć wskazówek

(foto.Pixabay)
(foto.Pixabay)


Zaufaj profesjonalistom

Portale internetowe, które zawodowo zajmują się łączeniem uczniów z korepetytorami, coraz częściej w swojej ofercie mają także zajęcia grupowe. Takie rozwiązanie znajdziemy między innymi na portalu Nauczeni.pl, wystarczy wejść w zakładkę „zajęcia grupowe”, by móc przeglądać dziesiątki propozycji podzielonych ze względu na przedmiot, cenę i poziom zaawansowania. Można zapisać się do grupy przygotowującej się do egzaminu ósmoklasisty, jest grupa dla uczniów szkół średnich, którzy chcą uczyć się języka niemieckiego od podstaw, SQL dla początkujących dorosłych czy grupy zajmujące się tylko jednym zagadnieniem, jak np. funkcja liniowa, ułamki zwykłe czy czasy w języku angielskim

- Jest to wciąż niedoceniony sposób na naukę, chyba ze względu na to, że lekcje w grupach kojarzą nam się z lekcjami w szkole, a te nie wszyscy dobrze wspominają. Tu jest jednak zdecydowanie inaczej. Po pierwsze zajęcia odbywają się w małych grupach, zazwyczaj są to grupy około 10-osobowe, nie ma ocen, nie ma krzyku czy presji, jest za to swobodna wymiana wątpliwości i spostrzeżeń nie tylko z nauczycielami, ale też z innymi uczniami i to na pewno pomaga - mówi Olga Urbanek, doradca w portalu Nauczeni.pl.

 

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!