Koronawirus w przedszkolach i szkołach w Opolu

Koronawirus w przedszkolach i szkołach w Opolu
Pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymały m.in. dwie nauczycielki z przedszkola nr 54 w Opolu (fot. pp54.opole.pl)
W dwóch przedszkolach, jednej podstawówce i w zespole szkół specjalnych w Opolu potwierdzono zakażenia koronawirusem. Na kwarantannę skierowano 185 uczniów – poinformowała rzecznik ratusza Katarzyna Oborska-Marciniak.

Pozytywny wynik testu na COVID-19 otrzymały dwie nauczycielki z przedszkola nr 54 w Opolu. 62 dzieci z dwóch grup sześciolatków i jednej pięciolatków trafiło na kwarantannę do 22 marca.

W przedszkolu nr 55 chore jest dziecko z grupy sześciolatków. Sanepid za decydował o kwarantannie do 19 marca dla 24 dzieci.

Chory jest także uczeń II klasy Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1. Na kwarantannę do 21 marca trafiła cała klasa, 26 uczniów.

Pozytywny wynik testu otrzymała również nauczycielka Zespołu Szkół Specjalnych. W tym przypadku sanepid zdecydował o kwarantannie dla wszystkich uczących się w budynku przy ul. Książąt Opolskich. Łącznie 73 uczniów nie wróci do szkoły do 19 marca.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!