Partnerzy portalu

Laptopów dla uczniów nie będzie można sprzedać na czarnym rynku

Laptopów dla uczniów nie będzie można sprzedać na czarnym rynku
Minister Cieszyński wyjaśnił , że laptopy będą przechodziły na własność uczniów i rodziców (Fot. Janusz Cieszyński Facebook)
Zostaną wprowadzone rozwiązania uniemożliwiające odsprzedaż laptopów, które w roku szkolnym 2023/2024 otrzymają czwartoklasiści – mówi pełnomocnik rządu ds. cyberbezpieczeństwa Janusz Cieszyński.

W ubiegły wtorek premier Mateusz Morawiecki poinformował, że począwszy od września tego roku, wszyscy uczniowie IV klasy otrzymają nieodpłatnie laptopy, które będą służyły im przez kolejne lata edukacji.

Cieszyński wyjaśnił w poniedziałek w programie "Siódma 9", że laptopy będą przechodziły na własność uczniów i rodziców.

"Ci, którzy otrzymają sprzęt, będą mieli bezpłatny dostęp do oprogramowania niezbędnego do tego, żeby go efektywnie wykorzystać w szkole" - dodał.

"Trzeba się tak zabezpieczyć, że gdyby ktoś chciał sprzedać laptop na czarnym rynku, jego wartość byłaby bliska zeru"

Zapewnił, że zostaną wprowadzone przepisy, które uniemożliwią odsprzedaż laptopów.

"Zaproponujemy w projekcie ustawy rozwiązania, które będą zapobiegały ewentualnej możliwości sprzedaży tego sprzętu. Trzeba się tak zabezpieczyć, że gdyby ktoś chciał sprzedać laptop na czarnym rynku, jego wartość byłaby bliska zeru" - wskazał.

Zapytany o ochronę sprzętu przekazywanego czwartoklasistom przed niepożądanymi treściami, poinformował, że powstaje projekt ustawy, "która zapewni każdemu z rodziców, bez względu na to, czy dziecko dostało laptop, czy nie, dostęp do bezpłatnej usługi, która umożliwi blokadę treści niepożądanych" - powiedział Cieszyński.

TAGI
KOMENTARZE7

  • niekumam 2023-01-31 15:35:26
    różnicy to ty nie znasz a jest taka .... prostytutka to chwalebne zajecie a qvrvva to charakter !
  • Rafał 2023-01-31 14:33:09
    Do niekumam: Może mne źle zrozumiałeś, bo cenzura wyjęła kluczowe słowo, a nie ma opcji edycji postu. Co miałem na myśli to to, że PROSTYTUTCE czasami można zaufać, ale nigdy politykowi. 😏
  • niekumam 2023-01-31 13:21:03
    nie negatywny tylko naiwny - bo trzeba być naiwnym by wierzyć tym cvrvvom !

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!