Partner portalu

Laptopy do zdalnego nauczania za pieniądze unijne i z budżetu państwa

  • PAP
  • 24 kwietnia 2020 - 15:45
Laptopy do zdalnego nauczania za pieniądze unijne i z budżetu państwa
Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zwrócił uwagę, że "zdalne lekcje to nowa rzeczywistość dla szkół"(fot. pixabay)
W najbliższym czasie do szkół podstawowych i średnich w Płocku trafi 29 laptopów, które ułatwią zdalną naukę w czasie epidemii. Ich kupno za prawie 100 tys. zł było możliwe dzięki pieniądzom unijnym i z budżetu państwa – podał w piątek urząd miasta.

Jak zapowiedział płocki samorząd, nowy sprzęt zostanie rozdysponowany między pięć szkół podstawowych i sześć średnich. "Jeszcze do końca kwietnia trafi do 14 uczniów i 15 nauczycieli, aby jak najszybciej służył im w zdalnym nauczaniu" - podkreślił w piątkowym komunikacie urząd miasta.

Prezydent Płocka Andrzej Nowakowski zwrócił uwagę, że "zdalne lekcje to nowa rzeczywistość dla szkół". Ocenił zarazem, że "wyzwaniem jest brak odpowiedniego sprzętu, który odczuwają uczniowie i nauczyciele". "Pomagamy im, wypożyczając komputery ze szkół oraz kupując nowe za pozyskane środki zewnętrzne" - oświadczył Nowakowski, cytowany w informacji prasowej.

Informując, że do płockich szkół za kilka dni trafi 29 laptopów z system operacyjnym, oprogramowaniem biurowym i słuchawkami, Urząd Miasta Płocka zaznaczył, że "ich kupno za blisko 100 tys. zł było możliwe dzięki zdobytym środkom z Unii Europejskiej i budżetu państwa".

Według płockiego samorządu laptopy pozyskano tam w ramach projektów: "Zdalna szkoła - wsparcie Ogólnopolskiej Sieci Edukacyjnej w systemie kształcenia zdalnego" współfinansowanego z Europejskiego Funduszu Rozwoju Regionalnego w ramach Programu Operacyjnego Polska Cyfrowa na lata 2014-2020 oraz "Zakup sprzętu komputerowego niezbędnego do realizacji podstawy programowej w formie zdalnej w Gminie Miasto Płock".

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!