Partnerzy portalu

Lista wyróżnionych nauczycieli podczas uroczystości w KPRM: odznaczenia, medale i nagrody

 • Michał Wroński
 • 15 października 2021 - 11:25 | Aktualizacja: 15 października 2021 - 11:47
Lista wyróżnionych nauczycieli podczas uroczystości w KPRM: odznaczenia, medale i nagrody
Nauczyciele podczas uroczystości w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów. (fot. twitter.com/MEIN_GOV_PL)
Tysiące nauczycieli z całej Polski otrzymało z okazji Dnia Edukacji Narodowej odznaczenia państwowe, medale, nagrody oraz tytuły honorowego profesora oświaty. Część z nich odebrało je podczas uroczystości, które odbyły się w 14 października w gmachu Kancelarii Prezesa Rady Ministrów.
 • Ponad 3500 osób odznaczonych zostało za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty i wychowania Medalem Komisji Edukacji Narodowej, a blisko 450 Nagrodami Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.
 • Złotym, Srebrnym i Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczono w sumie ponad 270 osób, a Medalami za Długoletnią Służbę niemal 2000 osób.
 • Dwadzieścia pięć osób dołączyło do grona Profesorów Oświaty.

W odbywających się w KPRM uroczystościach z okazji Dnia Edukacji Narodowej udział wziął premier Mateusz Morawiecki, a także kierownictwo Ministerstwa Edukacji i Nauki: minister Przemysław Czarnek, wiceministrowie Dariusz Piontkowski i Wojciech Murdzek.

Złote, srebrne i brązowe. Krzyże i medale dla nauczycieli

Jak poinformował MEiN postanowieniem Prezydenta RP, na wniosek Ministra Edukacji i Nauki, za zasługi w działalności na rzecz rozwoju oświaty Złotym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali: Elżbieta Maria Anioła z Zespołu Szkół im. Józefa Nojego w Czarnkowie; Zofia Barbara Przędziuk z Kuratorium Oświaty w Gdańsku; Jadwiga Maria Kliczka z Młodzieżowego Domu Kultury nr 2 w Lublinie; Violetta Karolska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku oraz Halina Kajstura z Centrum Kształcenia Zawodowego i Ustawicznego w Strzelcach Opolskich.

Srebrnym Krzyżem Zasługi odznaczeni zostali: Bożena Anna Żurawska z Kuratorium Oświaty w Gdańsku; Anita Maria Imiołek z Kuratorium Oświaty w Katowicach, Delegatura w Częstochowie; Tamara Ogorzała ze Szkoły Podstawowej nr 16 im. M. Kopernika w Płocku, natomiast Brązowym Krzyżem Zasługi odznaczona została Jadwiga Maria Czerniga z Zespołu Szkół im. Pamięci Ofiar Terroryzmu 11 września 2001 r. w Kaliszu Pomorskim.

Czytaj: Nagrody finansowe dla nauczycieli w Warszawie, Szczecinie, Lublinie, Toruniu i Kielcach

Za wzorowe, wyjątkowo sumienne wykonywanie obowiązków wynikających z pracy zawodowej Medalem Złotym za Długoletnią Służbę odznaczeni zostali: Ewa Adamczyk z II Liceum Ogólnokształcącego w Brzegu; Bernadeta Pietruszka z Kuratorium Oświaty w Opolu; Zofia Sochacka z Kuratorium Oświaty w Opolu; Anna Mrożek ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynie; Marzenna Iwona Modrzewska-Michalczyk z Zespołu Szkół Ekonomicznych im. Augusta i Juliusza Vetterów w Lublinie i Małgorzata Czerwik z Miejskiego Przedszkola nr 38 w Częstochowie. Z kolei Medal Srebrny za Długoletnią Służbę otrzymali: Joanna Monika Sawczyn z Kuratorium Oświaty w Gdańsku; Honorata Kozłowska z Zespołu Szkół Katolickich in. Matki Bożej Miłosierdzia w Białymstoku; Katarzyna Pernal-Wyderkiewicz z Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim oraz Ewa Włodarczyk z Kuratorium Oświaty w Krakowie.

W sumie, jak podał MEiN, z okazji tegorocznego Dnia Edukacji Narodowej Złotym Krzyżem Zasługi odznaczono 54 osoby, Srebrnym Krzyżem Zasługi – 82 osoby, Brązowym Krzyżem Zasługi – 135 osób; Medalem Złotym za Długoletnią Służbę – 976 osób, Medalem Srebrnym za Długoletnią Służbę – 607 osób, Medalem Brązowym za Długoletnią Służbę – 378 osób.

Przybyło Profesorów Oświaty. Pracowali na tytuł latami

Dwadzieścia pięć osób dołączyło do grona Profesorów Oświaty.

Jak wyjaśnia MEiN tytuł ten przyznawany jest nauczycielom, którzy „przez lata pracy wyróżniali się osiągnięciami dydaktycznymi i wychowawczymi. Dzielili się wiedzą oraz doświadczeniem z innymi nauczycielami, a swoją postawą stworzyli wzorzec nauczyciela i wychowawcy”. Tytuł honorowy Profesora Oświaty nadaje Minister Edukacji i Nauki na wniosek Kapituły do spraw Profesorów Oświaty.

Tytuł honorowego Profesora Oświaty otrzymali: Beata Anna Bukowska ze Szkoły Podstawowej nr 2 w Olsztynku; Izabela Dobrzyńska z I Liceum Ogólnokształcącego w Białymstoku; Małgorzata Zofia Glińska ze Szkoły Podstawowej w Korycinie; Agata Kolasa-Skiba z Miejskiego Przedszkola nr 9 w Jarosławiu; Marzena Kuleba z Publicznej Szkoły Podstawowej nr 1 w Brzegu; Ryszard Kusek z Państwowej Szkoły Muzycznej w Mielcu; Ewa Katarzyna Luks z I Liceum Ogólnokształcącego w Mławie; Tadeusz Ochenduszko z I Liceum Ogólnokształcącego w Rzeszowie; Izabela Anna Odziemczyk-Dadas z Zespołu Szkół nr 2 w Garwolinie; Janusz Ostrowski z Państwowej Szkoły Muzycznej w Sanoku; Gabriela Potocka z IV Liceum Ogólnokształcącego w Toruniu; Joanna Rokosz-Lechwar z I Liceum Ogólnokształcącego w Krakowie; Ryszard Skawiński z Mazurskiego Ośrodka Doskonalenia Nauczycieli w Ełku; Laura Irena Słocka z Powiatowego Zespołu Szkół i Placówek Specjalnych w Bolesławcu; Lucyna Szczawińska z X Liceum Ogólnokształcącego w Katowicach; Lidia Szpak ze Szkoły Podstawowej w Branicach; Joanna Ewa Śliżewska z Zespołu Szkół nr 5 w Warszawie; Marzena Bogumiła Tekień z Przedszkola Samorządowego nr 32 w Białymstoku; Antonina Telicka-Bonecka z Regionalnego Centrum Edukacji Zawodowej w Lubartowie; Waldemar Wąśniewski z II Liceum Ogólnokształcącego w Inowrocławiu oraz Barbara Zegrodnik z Zespołu Szkół nr 1 w Tychach.

Tysiące pedagogów z Medalem Komisji Edukacji Narodowej

3537 osób odznaczonych zostało za szczególne zasługi dla rozwoju oświaty i wychowania - Medalem Komisji Edukacji Narodowej, a 443 osoby Nagrodami Ministra Edukacji Narodowej za osiągnięcia dydaktyczno-wychowawcze.

Przy okazji czwartkowej uroczystości w KPRM „Medalem Komisji Edukacji Narodowej” odznaczeni zostali: Joanna Karp z Kuratorium Oświaty w Krakowie; ks. Krzysztof Gałan z Kurii Metropolitalnej w Lublinie z Wydziału do Spraw Wychowania Katolickiego; Dorota Rogalska-Daszkiewicz z Kuratorium Oświaty w Poznaniu, Delegatura w Koninie; Barbara Kuklak z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy, Delegatura we Włocławku; Adam Wnorowski z Kuratorium Oświaty w Bydgoszczy; Bogdan Zieliński, Starosta Wysokomazowiecki; Marzena Pulik-Sowińska z Kuratorium Oświaty w Gorzowie Wielkopolskim, Delegatura w Zielonej Górze; Roman Szczepański z Zespołu Szkół Ekonomicznych w Olsztynie; Bogusław Fidelus z Kuratorium Oświaty w Warszawie; Renata Nowak ze Szkoły Podstawowej nr 3 w Pabianicach; Mariusz Dubojski z Kuratorium Oświaty w Szczecinie; Jolanta Kądziołka z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Limanowej.

Czytaj: Ponad 40 tys. nauczycieli może stracić pracę. Minister o skutkach planowanych zmian

Nagrodę Ministra Edukacji i Nauki otrzymali: Elżbieta Krupa ze Specjalnego Ośrodka Szkolno-Wychowawczego im. Henryka Sienkiewicza w Świdniku; Monika Bąkowska z Zespołu Szkół Specjalnych w Kowanówku; Violetta Karolska z I Liceum Ogólnokształcącego im. Adama Mickiewicza w Białymstoku; Izabela Hutyra ze Szkoły Podstawowej nr 1 im. Jana Pawła II w Sulęcinie; Dorota Anna Makles z Liceum Ogólnokształcącego nr XVII im. Agnieszki Osieckiej we Wrocławiu; Leszek Duszyński z Liceum Ogólnokształcącego nr VII im. Krzysztofa Baczyńskiego we Wrocławiu; Monika Górna z I Liceum Ogólnokształcącego w Częstochowie; Jolanta Baniukiewicz z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego w Ostródzie oraz Aleksandra Kaleta z Zespołu Szkolno-Przedszkolnego nr 4 w Radomiu.

TAGI
KOMENTARZE3

 • Wielunianin 2021-10-16 14:47:20
  Nauczyciel to zawód wysokiego zaufania publicznego. A W WIELUNIU W WOJEWÓDZTWIE ŁÓDZKIM OSOBĄ NAUCZYCIELA ŻE SZKOŁY IMIENIA ŚWIĘTEGO JANA PAWŁA II UŚMIERCA Z PREMEDYTACJĄ LUDZI... OBRZYDLIWYM ODOREM KULINARNYM WTŁACZANYM IM DO MIESZKANIA PRZEZ KRATKĘ WENTYLACYJNĄ! I niestety roboczo CELOWO wiedząc ż...e ci starsi i SCHOROWANI ludzie mogą tego nie przeżyć. Co to za pedagog ? Kto dał mu prawo do decydowania o ludzkim życiu?  rozwiń
 • Ktos 2021-10-15 15:36:03
  Do Luiza : przyjęli ale niechętnie
 • Luiza 2021-10-15 14:46:07
  Proszę bardzo nagrody i wolne i jeszcze im źle.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!