Łodź: Rekrutacja do przedszkoli zakończona. Są jeszcze wolne miejsca

Łodź: Rekrutacja do przedszkoli zakończona. Są jeszcze wolne miejsca
Są wyniki rekrutacji do miejskich przedszkoli (fot. facebook.com/przedszkolesezamkowo)
W Łodzi zakończyła się podstawowa rekrutacja do miejskich przedszkoli. Władze miasta przygotowały ponad 18 tys. miejsc w 146 placówkach. Wyniki rekrutacji opublikowano po południu. Magistrat poinformował, że dla przedszkolaków są jeszcze 693 wolne miejsca.

"Zakończyła się rekrutacja podstawowa do miejskich przedszkoli. Ogółem w 146 placówkach jest ponad 18 tys. miejsc, przy czym rodzice ponad 12,6 tys. przedszkolaków zadeklarowali, że od września ich dziecko będzie kontynuować uczęszczanie do placówki, zatem w naborze było 5259 miejsc" - poinformowała Monika Pawlak z Urzędu Miasta Łodzi.

W wyniku rekrutacji podstawowej zakwalifikowało się 4667 kandydatów na 5188 chętnych z pierwszej preferencji. Bez przydziału pozostało 521 dzieci, ale w miejskich placówkach są jeszcze 693 wolne miejsca, a więc wzorem lat ubiegłych każdy chętny będzie miał szansę na ulokowanie swojej pociechy w przedszkolu.

Listy zakwalifikowanych i niezakwalifikowanych zostały opublikowane w piątek o godz. 15.00 na stronach poszczególnych przedszkoli. Rodzice mogą też zalogować się na swoje konto w systemie rekrutacyjnym, a ci, którzy wskazali adres e-mail podczas rekrutacji już powinni otrzymać informację drogą elektroniczną.

Od poniedziałku 10 maja do 12 maja do godz. 15.00 rodzice mają czas na potwierdzenie woli przyjęcia, co należy zrobić, logując się na swoje konto w systemie rekrutacyjnym lodz.formico.pl. Brak potwierdzenia w tym terminie oznacza rezygnację z miejsca w placówce. Ostateczne listy przyjętych będą znane 21 maja.

Magistrat podał, że rekrutacja uzupełniająca na wolne miejsca rozpocznie się 2 sierpnia. O przyjęciu będzie decydować liczba punktów uzyskanych za spełnianie kryteriów gminnych.

"Po raz pierwszy będą premiowane dzieci mające obowiązkowe szczepienia za co będzie aż 20 pkt. Najwyżej punktowane - 32 pkt. - jest posiadanie przez kandydata rodzeństwa w przedszkolu o przyjęcie, do którego się ubiega, a trzecie w kolejności gminne kryterium to oboje rodzice pracujący lub studiujący w trybie dziennym oraz samotne rodzicielstwo - 16 pkt." - dodała Pawlak.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!