Partnerzy portalu

Lubelskie: wojewoda i kurator: egzaminy powinny odbyć się bez zakłóceń

Lubelskie: wojewoda i kurator: egzaminy powinny odbyć się bez zakłóceń
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
Egzaminy gimnazjalne w woj. lubelskim powinny odbyć się bez zakłóceń - poinformowali we wtorek w komunikacie wojewoda lubelski Przemysław Czarnek i kurator oświaty Teresa Misiuk. Tylko trzech dyrektorów szkół zgłosiło ewentualne problemy. Należy stwierdzić, że w województwie lubelskim egzaminy gimnazjalne powinny odbyć się bez zakłóceń - napisali we wspólnym komunikacie wojewoda i kurator oświaty.

Ewentualne problemy z przeprowadzeniem egzaminów gimnazjalnych w związku z prowadzoną akcją strajkową zgłosiło trzech dyrektorów szkół w woj. lubelskim. Wszyscy dyrektorzy szkół oraz organy prowadzące szkoły otrzymały imienną listę osób, które mogą zaangażować się w przeprowadzenie egzaminów - głosi komunikat.

Do wtorku, do godzin przedpołudniowych, do lubelskiego kuratorium zgłosiło się 331 osób posiadających kwalifikacje pedagogiczne, które mogą być członkami zespołów egzaminacyjnych.

Czytaj też: Rzecznik Praw Dziecka: będę wnioskował o przesunięcie terminu składania dokumentów do szkół średnich

- Niewielka liczba zgłoszonych przez dyrektorów zagrożeń w tym zakresie świadczy niewątpliwie o rozumieniu przez nauczycieli podstawowych funkcji szkoły oraz ich odpowiedzialności wobec uczniów, którzy jutro przystąpią do egzaminu warunkującego wybór dalszej drogi kształcenia - czytamy w komunikacie.

W Lublinie egzaminy gimnazjalne powinny odbyć się we wszystkich szkołach. - Nie mamy sygnału, żeby w którejś z placówek, gdzie rozpoczynają się jutro egzaminy, nie było pełnego składu komisji - powiedziała rzeczniczka prezydenta miasta Katarzyna Duma.

Urząd miasta zorganizował spotkanie z dyrektorami lubelskich szkół, które miało na celu ustalenie i uzupełnienie komisji egzaminacyjnych. - Dyrektorzy podzielili personel pomiędzy szkołami w taki sposób, aby stworzyć wymagane, zgodnie z prawem, składy komisji - powiedziała Duma.

Czytaj też: Sławomir Broniarz: w strajku uczestniczy ok. 600 tys. nauczycieli

Wydział Oświaty i Wychowania lubelskiego ratusza na bieżąco monitoruje sytuację. Dyrektorzy otrzymali listy osób, które mogą zostać włączone do komisji egzaminacyjnych. Gotowi do wsparcia egzaminatorów są pracownicy tego wydziału posiadający przygotowanie pedagogiczne. Do dyspozycji pozostaje także dyrekcja wydziału, a także wiceprezydent miasta Mariusz Banach, który ma wymagane uprawnienia - podała Duma.

Według informacji lubelskiego kuratorium oświaty, we wtorek w regionie akcja strajkowa prowadzona jest w 40 proc. szkół i placówek oświatowych. Według ZNP, w Lubelskiem strajkuje ponad 67 proc. placówek. 

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!