MEiN: Ponad 32 tys. zgłoszeń do programu "Aktywny powrót do szkoły po pandemii"

  • PAP/AT
  • 23 kwietnia 2021 - 17:54
MEiN: Ponad 32 tys. zgłoszeń do programu "Aktywny powrót do szkoły po pandemii"
Celem programu jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po okresie nauki zdalnej (fot. shutterstock)
Ponad 32 tys. nauczycieli zgłosiło się do programu Ministerstwa Edukacji i Nauki oraz Akademii Wychowania Fizycznego "Aktywny powrót do szkoły po pandemii" – poinformowało MEiN. Jego celem jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po okresie nauki zdalnej.

Ministerstwo Edukacji i Nauki wspólnie z Akademią Wychowania Fizycznego w Warszawie opracowały program "Program wspomagający uczniów po pandemii". Jest on podzielony na dwa etapy: pierwszy - Aktywny powrót do szkoły i drugi - Sport Klub. Wartość realizacji programu w tym roku to 42 mln zł.

"Mamy już ponad 32 tys. zgłoszeń od nauczycieli na szkolenia w ramach programu Aktywny powrót do szkoły po pandemii - dziękujemy za tak duże zainteresowanie i zachęcamy kolejne osoby!" - poinformowało MEiN na Twitterze.

Celem programu, koordynowanego przez Akademię Wychowania Fizycznego Józefa Piłsudskiego w Warszawie, jest wsparcie uczniów w powrocie do pełnej sprawności fizycznej po długotrwałym okresie nauki zdalnej.

Podczas szkoleń specjaliści z AWF z całego kraju mają dzielić się swoją wiedzą i umiejętnościami przydatnymi w pracy z młodymi ludźmi. Nauczyciele, którzy ukończą I etap projektu, zdobędą certyfikat i będą mogli wraz ze swoją szkołą ubiegać się o pieniądze na dodatkowe zajęcia sportowe.

Rejestracja na szkolenia ruszyła 8 kwietnia i potrwa do końca roku szkolnego. Projekt jest skierowany do nauczycieli wychowania fizycznego ze szkół podstawowych i ponadpodstawowych oraz nauczycieli edukacji wczesnoszkolnej. Każdy nauczyciel może wziąć udział tylko w jednym szkoleniu.

Zgłoszenia do programu są możliwe za pośrednictwem formularza na stronie: www.wfzawf.pl.

MEiN przygotowuje cztery programy wspierające uczniów po zakończeniu nauki zdalnej. Oprócz programu obejmującego zajęcia sportowe są to również: wsparcie psychologiczno-pedagogiczne, działania profilaktyczne dotyczące wad wzroku i pomoc w uzupełnieniu wiedzy.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!