MF: ponad 480 szkół w programie „Finansoaktywni”

MF: ponad 480 szkół w programie „Finansoaktywni”
10 najlepszych zespołów otrzyma nagrody. (Fot. Shutterstock)
Ponad 480 szkół przyłączyło się do ogólnopolskiego programu edukacyjnego „Finansoaktywni”, którego tematem są podatki i ich znaczenie w codziennym życiu - poinformowało w sobotę Ministerstwo Finansów. Zgłoszenia do konkursu można przesyłać do 17 maja.

Program skierowany jest do uczniów i nauczycieli klas V-VIII szkół podstawowych i odbywa się pod honorowym patronatem Ministra Edukacji Narodowej. - Do tej pory pakiet materiałów edukacyjnych online został pobrany przez 480 szkół, a liczba ta stale rośnie - wskazał resort finansów w informacji prasowej.

Jak zaznaczyło MF, tegoroczny program: "Podatki. To się opłaca" ma uświadomić młodzieży, jak duże znaczenie w codziennym życiu odgrywają podatki, co dzięki nim zyskujemy i dlaczego ich płacenie jest ważne.

- Uczniowie poznają m.in. rodzaje i mechanizm działania podatków oraz dowiedzą się, jakie mają one znaczenie dla budżetu państwa. Przeanalizują uchwałę budżetową swojej gminy i przekonają się, że wpływy z podatków trafiają także do ich miast i wsi - czytamy.

Czytaj też: Czarnek: Takie same kryteria podczas tegorocznej i przyszłorocznej matury oraz egzaminów ósmoklasisty

Dodano, że materiały edukacyjne powstały we współpracy ze specjalistami. - Umożliwiają one przekazanie wiedzy uczniom w bardzo przystępny i zrozumiały sposób - stwierdził resort. Z kolei w przygotowanym dla nauczycieli zestawie można znaleźć: scenariusz lekcji dla nauczyciela, karty pracy dla uczniów, prezentację Power Point, materiały video oraz plakat.

Zaznaczono, że materiały są dostosowane do lekcji online. - Pakiet dostępny jest bezpośrednio na stronie www.finansoaktywni.pl. - wskazano.

Resort wyjaśnił, że do programu mogą zgłaszać się nauczyciele szkół podstawowych z całej Polski poprzez formularz dostępny na stronie finansoaktywni.pl. - Po jego przesłaniu otrzymają bezpłatny zestaw edukacyjny, na podstawie którego mogą przeprowadzić lekcję o podatkach - dodano.

Wiedzę można też sprawdzić w praktyce - w specjalnym konkursie z nagrodami. Jak wyjaśniło MF, zadaniem konkursowym jest przygotowanie przez zespoły złożone z maksymalnie 3 uczniów filmu o podatkach. - Może mieć dowolną formę np. newsa telewizyjnego, wywiadu, przemówienia, sondy ulicznej, programu TV, reportażu, talk show, itp. - czytamy. Podkreślono, że musi zawierać informacje o najważniejszych obszarach finansowanych z podatków - także tych w najbliższej okolicy i korzyściach płynących z płacenia podatków. Zgłoszenia konkursowe można przesyłać do 17 maja 2021 r.

10 najlepszych zespołów otrzyma nagrody. - Uczniowie otrzymają nowoczesne kamery sportowe i popularne smartbandy. Z kolei do nauczycieli trafią zestawy składające się z bezprzewodowych słuchawek i dysku zewnętrznego - wskazał resort.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!