Miasta uruchamiają rekrutację uzupełniającą do szkół średnich. W Krakowie właśnie ruszyła

  • PW
  • 27 lipca 2022 - 10:52
Miasta uruchamiają rekrutację uzupełniającą do szkół średnich. W Krakowie właśnie ruszyła
Rekrutacja trwa już lub rozpocznie się w najbliższym czasie także w innych dużych miastach (Fot. um.warszawa.pl)
W środę (27 lipca) rozpoczęła się rekrutacja uzupełniają do szkół ponadpodstawowych w stolicy woj. małopolskiego. Na stronie internetowej systemu rekrutacyjnego Omikron opublikowano informację o placówkach, w których są jeszcze wolne miejsca.

Jak informowaliśmy kilka dni temu, na rok szkolny 2022/2023 Kraków zaplanował 10 618 miejsc w szkołach ponadpodstawowych. W I etapie rekrutacja w stolicy Małopolski przyjęto do szkół w sumie 9025 kandydatów - 5147 do liceów, 3379 do techników i 499 do szkół branżowych. Do poniedziałku 25 lipca zakwalifikowani uczniowie mieli czas, żeby potwierdzić wolę przyjęcia do danej szkoły. Teraz czas na złożenie dokumentów dla tych osób, które nie znalazły jeszcze miejsca w żadnej placówce.

Czytaj też: Wyniki rekrutacji do szkół średnich - jedni świętują, inni muszą szukać dalej.

Rekrutacja uzupełniająca rozpoczęła się w środę 27 lipca 2022 r. Podania, wraz z kopiami świadectwa ukończenia szkoły podstawowej i zaświadczeniami o wyniku egzaminu ósmoklasisty oraz ewentualnie dodatkowymi dokumentami, należy składać bezpośrednio w szkołach prowadzących rekrutację uzupełniającą do 3 sierpnia.

Blisko 1600 wolnych miejsc w krakowskich szkołach 

- W sumie na kandydatów czeka 1591 wolnych miejsc w szkołach prowadzonych przez miasto Kraków, w tym 406 w liceach, 643 w technikach i 542 w szkołach branżowych. Ofertę uzupełniają szkoły niesamorządowe, gdzie wolnych jest 765 miejsc (241 w liceach i 524 w technikach) – poinformował Urząd Miasta Krakowa.

Na kandydatów czeka 1591 wolnych miejsc w szkołach prowadzonych przez miasto Kraków (Fot. pixabay.com)
Na kandydatów czeka 1591 wolnych miejsc w szkołach prowadzonych przez miasto Kraków (Fot. pixabay.com)

Magistrat dodał, że w systemie Omikron są również wolne miejsca w szkołach działających poza Krakowem, do których rekrutacja była również prowadzona za pomocą tego systemu. Mowa o 1550 wolnych miejscach - 86 w liceach, 209 w technikach i 1255 w szkołach branżowych.

- Dodatkowe informacje można znaleźć w systemie Omikron, gdzie ogółem pozostaje wolnych aż 3906 miejsc (733 w liceach, 1376 w technikach i 1797 w szkołach branżowych) – podsumował.

Zobacz Rekrutacja do szkół ponadpodstawowych w Białymstoku i Wrocławiu. Ile wolnych miejsc pozostało?

Kiedy rekrutacja uzupełniająca w innych miastach?

Rekrutacja trwa już lub rozpocznie się w najbliższym czasie także w innych dużych miastach. W Łodzi informację o wolnych miejscach opublikowano we wtorek 26 lipca, a czas na złożenie dokumentów jest tylko do czwartku 28 lipca do godz. 12.00.

Toruń uruchomił uzupełniającą 25 lipca, a wnioski można składać do 1 sierpnia 2022 r. do godz. 15:00. W Lublinie rozpocznie się ona 29 lipca, w Poznaniu i Wrocławiu 2 sierpnia. Nieco wcześniej, bo 1 sierpnia, nastąpi to w Warszawie.

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!