Partnerzy portalu

Miejskie stypendia dla uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych

  • pap/pt
  • 16 października 2019 - 14:09 | Aktualizacja: 16 października 2019 - 14:12
Miejskie stypendia dla uczniów uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych
Fot. Adobe Stock. Data dodania: 20 września 2022
78 uczniów z Gorzowa Wlkp., szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych, odebrało w środę stypendia motywacyjne za dobre wyniki w nauce. Zostały one przyznane w ramach projektu "Zawodowcy w Gorzowie 2.0", którego celem jest rozwój i promocja szkolnictwa zawodowego.

Ewa Iwańska z Urzędu Miasta Gorzowa Wlkp. poinformowała, że uroczystość wręczenia stypendiów odbyła się w auli Akademii im. Jakuba z Paradyża w Gorzowie.

"Jesteście najlepsi z najlepszych i już mi żal, że wyjedziecie studiować na różnych uczelniach na całym świecie. Zapewniam was, że zrobimy wszystko, abyście chcieli wrócić i pracować w Gorzowie" - powiedział prezydent miasta Jacek Wójcicki.

Stypendia zostały przyznane zgodnie z regulaminem, który został przygotowany specjalnie w celu wyróżnienia uczniów osiągających ponadprzeciętne wyniki w przedmiotach zawodowych. Będą wypłacane w 10 transzach w roku szkolnym 2019/2020. Łącznie na ten cel przeznaczono 300 tys. zł.

Stypendyści są uczniami 11 gorzowskich szkół, m.in.: Liceum Plastycznego, Zespołu Szkół Budowlanych i Samochodowych, Zespołu Szkół Ekonomicznych, Zespołu Szkół Elektrycznych czy Zespołu Szkół Gastronomicznych.

Projekt "Zawodowcy w Gorzowie 2.0" to przedsięwzięcie, w którego ramach uczniowie mają możliwość korzystania z profesjonalnego doradztwa zawodowego oraz z szerokiej oferty kursów, warsztatów i szkoleń.

Objęci nim młodzi ludzi uczestniczą w stażach i praktykach oraz mają możliwość uczyć się zakładania własnej działalności gospodarczej dzięki uczestnictwu w start-upach czy też doskonalić swoje umiejętności na kołach naukowych.

Iwańska dodała, że innowacyjnym działaniem na skalę województwa jest również wdrożenie systemu motywacyjnego ukierunkowanego na promowanie umiejętności zawodowych - jest to stypendium przyznawane dla uczniów szczególnie uzdolnionych w zakresie przedmiotów zawodowych. 

TAGI
KOMENTARZE0

Artykuł nie posiada jeszcze żadnych komentarzy.

Logowanie

Dla subskrybentów naszych usług (Strefa Premium, newslettery) oraz uczestników konferencji ogranizowanych przez Grupę PTWP

Nie pamiętasz hasła?

Nie masz jeszcze konta? Kliknij i zarejestruj się teraz!